تاریخ انتشار: جولای 22, 2023نویسنده: دسته بندی: سالمند
نقش فیزیوتراپی سالمندان در منزل

سالمندان به ساده‌ترین دلیل یعنی کهولت سن و برخی مشکلات دیگر، دچار دردهای عضلانی و استخوانی مختلف می‌شوند. از این روی لازم است که با بهره مندی از فیزیوتراپی به ویژه فیزیوتراپی سالمندان در منزل، مسیر کاهش این دردها را هموار کرده و رفته رفته بهبودی خود را به دست بیاورند. با توجه به مزمن شدن دردهای مفاصل، عضلات و … در سالمندان، لازم است که درخواست فیزیوتراپ سالمند در منزل، به صورت مستمر و منظم، انجام بپذیرد.

در این مطلب از مرکز پرستاری پرستار اول قصد داریم نگاهی به فیزیوتراپی سالمندان انداخته و مزایای آن را بررسی کنیم.

انواع فیزیوتراپی در منزل سالمندان

روش هایی فیزیوتراپی برای سالمند در منزل انواع مختلفی دارد.

انواع روش‌های فیزیوتراپی سالمندان در منزل

روش‌های فیزیوتراپی سالمندان در منزل شامل انواع مختلفی است، که به شرح زیر هستند:

  1. فیزیوتراپی معمولی
  2. فیزیوتراپی ارتوپدی
  3. فیزیوتراپی عصبی
  4. فیزیوتراپی قلبی و ریوی

در ادامه به بررسی انواع فیزیوتراپی در منزل برای مراقبت از سالمند و معرفی کامل هرکدام خواهیم پرداخت.

1. فیزیوتراپی معمولی

فیزیوتراپی سالمندان، یکی از مهم‌ترین انواع فیزیوتراپی است که در آن به رنج‌های استخوانی و مفصلی سالمندان، پرداخته شده و تا حد امکان کاهش می‌یابد. با برخورداری از فیزیوتراپی سالمندان، می‌توان حرکات و تحرک سالمندان را بهبود بخشیده و به طور کلی درد مفاصل را کاهش داد.

پیشنهاد مقاله: نگهداری و پرستاری از سالمند پوشکی

2. فیزیوتراپی ارتوپدی

معمولا پس از جراحی، سالمند یا هر فرد دیگری، نیاز به یک سری تمرینات عضلانی و اسکلتی دارد تا ماهیچه‌ها و مفاصل به وضعیت سابق خود بازگشته و توان حرکتی داشته باشند. این نوع فیزیوتراپی گاهی اوقات سالمندی را که کاملا توان حرکتی خود را از دست داده، به وضعیت سابق نزدیک می‌کند.

3. فیزیوتراپی عصبی

برخی از سالمندان، دچار بیماری‌های عصبی و اختلال روحی و روانی می‌شوند که برای کمک به روان درمان و کنترل آن‌ها، نیاز به فیزیوتراپی عصبی وجود می‌آید. از جمله این بیماری‌ها، می‌توان به آلزایمر و پارکینسون اشاره کرد. در این خصوص فیزیوتراپی عصبی، به بهبود هماهنگی مغز و بدن کمک خواهد کرد.

4. فیزیوتراپی قلبی و ریوی

همین طور در سالمندانی که مشکلات و اختلالات قلبی یا ریوی دارند، فیزیوتراپی قلبی ریوی، کمک خواهد کرد تا توانمندی قلب و سیستم تنفسی ارتقا یافته و برای مقابله با عوارض بیماری‌های قلب و ریه، مقاوم‌تر باشند.

مزایای فیزیوتراپی در منزل سالمند

در صورتی که سالمند شما به هر علتی نیاز به فیزیوتراپی داشته باشد، بهترین گزینه این است که درخواست اعزام فیزیوتراپ سالمند در منزل را از مراکز معتبر فیزیوتراپی داشته باشید.

 

مزایای فیزیوتراپی برای سالمند

فیزیوتراپی سالمندان، از مهم‌ترین انواع فیزیوتراپی است که در آن به رنج‌های استخوانی می‌پردازد.

پیشنهاد مقاله: آشنایی با شغل پرستار سالمند 24 ساعته در منزل

به این ترتیب فیزیوتراپیست سالمند در منزل، می‌تواند همان خدمات کلینیکی را ارائه کرده و این برای سالمند به مراتب بهتر و مناسب‌تر خواهد بود. در واقع مزایای فیزیوتراپی در منزل سالمند، به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

  • عدم نیاز به رفت و آمد سالمند به مرکز فیزیوتراپی که با وجود سالخوردگی، قطعا چالش‌های خاص خود را دارد.
  • تمرکز فیزیوتراپیست بر وضعیت سالمند
  • احساس راحتی بیشتر سالمند با انجام فیزیوتراپی در منزل
  • کاهش هزینه‌های رفت و آمد که به دلیل پی در پی بودن جلسات فیزیوتراپی، آن قدرها کم نخواهد بود.
  • به صفر رساندن ریسک ابتلای سالمند و همراه او به بیماری‌های واگیردار که ممکن است در مرکز فیزیوتراپی از سایرین سرایت کند.
  • و …

فیزیوتراپی سالمندان مبتلا به بیماری های خاص در منزل

فیزیوتراپی در سالمندان، کمک خواهد کرد تا از دردهای جسمانی آن‌ها کاسته شده و ناتوانی کمتری را تجربه کنند. به طور کلی با کمک گرفتن از فیزیوتراپ سالمند در منزل و به کمک پرستار سالمند، می‌توان کیفیت زندگی فرد سالخورده را بهبود بخشیده و به او کمک کرد تا حرکات راحت‌تر و طبیعی‌تری داشته باشد. به ویژه سالمندانی که به بیماری‌های خاص دچار هستند، به شکلی قابل ملاحظه به فیزیوتراپی سالمندان در منزل نیاز دارند.

به طور مثال سالمندی که دچار قطع عضو شده باشد، برای رفت و آمد به مرکز فیزیوتراپی مشکلات بیشتری را تجربه خواهد کرد. در خصوص چنین فردی، قطعا درخواست سالمند برای فیزیوتراپی در منزل، به مراتب مناسب‌تر است. همین طور در سالمندانی که ریسک حملات قلبی وجود داشته باشد، اعزام فیزیوتراپ سالمند در منزل، یک امکان عالی به حساب می‌آید.

پیشنهاد مقاله: 5 فایده نگهداری حیوانات خانگی برای سالمندان

چرا خدمات فیزیوتراپی در منزل پرستار اول؟

زمانی که قصد درخواست فیزیوتراپ سالمند در منزل را دارید، باید حتما به سراغ مراکزی بروید که بهترین خدمات تخصصی در این حوزه را ارائه می‌کنند. شرکت پرستار اول، بهترین خدمات فیزیوتراپی در منزل سالمندان را ارائه کرده و شما می‌توانید با اطمینان خاطر از این مرکز، درخواست فیزیوتراپ برای سالمند در منزل را داشته باشید.

شرکت پرستار اول، فیزیوتراپی سالمند را به شکل حرفه‌ای و تخصصی ارائه کرده و همیشه سالمندانی که از این موسسه درخواست فیزیوتراپ داشته‌اند، رضایت خود را ابراز کرده و فیزیوتراپی تاثیرات بهبودی لازم را برجای گذاشته است.

سخن پایانی

فیزیوتراپی در سالمندان، نقش بسیار پررنگی در بهبود دردهای عضلانی، استخوانی، مفاصل و … دارد و همانطور که مشاهده کردید در کنترل بیماری‌های مغز و اعصاب چون آلزایمر و پارکینسون نیز بسیار موثر خواهد بود. با این حساب اهمیت بسیار زیادی دارد که حتما برای درخواست فیزیوتراپ سالمند در منزل، به سراغ شرکت‌هایی بروید که این خدمات را در حد عالی و کاملا تخصصی عرضه می‌کنند. شما چه نظر و تجربه‌ای در این باره دارید؟

 


سوالات متداول

چرا خدمات فیزیوتراپی در منزل پرستار اول؟

زیرا شرکت پرستار اول، فیزیوتراپی سالمند را به شکل حرفه‌ای و تخصصی ارائه کرده و همیشه سالمندانی که از این موسسه درخواست فیزیوتراپ داشته‌اند، رضایت خود را ابراز کرده و فیزیوتراپی تاثیرات بهبودی لازم را برجای گذاشته است.

فیزیوتراپی سالمندان مبتلا به بیماری های خاص چگونه است؟

فیزیوتراپی در سالمندان، کمک خواهد کرد تا از دردهای جسمانی آن‌ها کاسته شده و ناتوانی کمتری را تجربه کنند. به طور کلی با کمک گرفتن از فیزیوتراپ سالمند در منزل، می‌توان کیفیت زندگی فرد سالخورده را بهبود بخشیده و به او کمک کرد تا حرکات راحت‌تر و طبیعی‌تری داشته باشد.

مزایای فیزیوتراپی در منزل سالمند چیست؟

عدم نیاز به رفت و آمد سالمند به مرکز فیزیوتراپی که با وجود سالخوردگی، قطعا چالش‌های خاص خود را دارد.، تمرکز فیزیوتراپیست بر وضعیت سالمند، احساس راحتی بیشتر سالمند با انجام فیزیوتراپی در منزل، کاهش هزینه‌های رفت و آمد که به دلیل پی در پی بودن جلسات فیزیوتراپی، آن قدرها کم نخواهد بود.، به صفر رساندن ریسک ابتلای سالمند و همراه او به بیماری‌های واگیردار که ممکن است در مرکز فیزیوتراپی از سایرین سرایت کند.

فیزیوتراپی عصبی چگونه است؟

برخی از سالمندان، دچار بیماری‌های عصبی و اختلال روحی و روانی می‌شوند که برای کمک به روان درمان و کنترل آن‌ها، نیاز به فیزیوتراپی عصبی وجود می‌آید. از جمله این بیماری‌ها، می‌توان به آلزایمر و پارکینسون اشاره کرد. در این خصوص فیزیوتراپی عصبی، به بهبود هماهنگی مغز و بدن کمک خواهد کرد.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.