تماس با ما

۰۲۱۴۱۱۲۴

پرستار کودک

پرستار کودک در منزل در طی دو دهه اخیر، به دلیل اشتغال پدر و مادر کودکان در خارج از خانه؛ به نیاز اصلی خانواده ها تبدیل شده است. این والدین بار مراقبتی و تربیتی خود را با انتخاب یک پرستار برون سپاری می کنند، انتخاب صحیح پرستار کودک در منزل، یک تصمیم شخصی است. زمانی که شما می خواهید راجع به پرستار کودک در منزل تصمیم گیری کنید، بایستی زمان، مسایل مالی، انعطاف پذیری فرد و مهمتر از همه شخص کودکتان را در نظر بگیرید. پرستار بچه ای را جهت برستاری از کودک در منزل خود انتخاب کنید که منطبق با شخصیت کودک شما باشد. پرستار کودک در منزل در واقع مراقبی می باشد که توسط خانواده جهت تامین رفاه حال کودک در منزل استخدام می شود، خواه آنکه در خانه زندگی کند یا در خارج از خانه. شما ممکن است جهت انتخاب یک پرستار نوزاد یا کودک خوب دچار زحمت شوید، زیرا که برخی از آنان می توانند تحصیلات نامرتبط داشته باشند، تجربیات متفاوتی را گذرانده باشند و روحیات مختص خود را داشته باشند.

پرستار کودک

پرستار کودک در منزل

ما معتقدیم در انتخاب پرستار کودک در منزل مناسب بایستی نکات زیادی را در نظر گرفت، زیرا پرستار کودک وارد منزل خصوصی و حریم شخصی زندگی شما خواهد شد، با فرزند شما بیشترین اوقات را سپری خواهد کرد، دلبستگی در کودک شما نسبت به پرستارش ایجاد خواهد شد، از اخلاقیات، معاشرت و جزئیات زندگی شما مطلع خواهد شد. پس ضروری است که این شخص بایستی از نظر اخلاقی قابل اتکاء بوده و طرفین بتواند باهم ارتباط مثبت بر قرار کنند، و از طرفی حتما بایستی برای کاری که استخدام می شود تخصص و صلاحیت لازم را داشته باشد. بدین صورت پروسه انتخاب مراقب کودک شاید کمی سخت و زمانبر باشد و با توجه به اهیمت موضوعاتی که در بالا ذکر شد، بهتر است با یک رویکرد علمی و از طریق مراکز تخصصی نسبت به انتخاب پرستار کودک خود اقدام کنید. زیرا انتخاب پرستار از یک مرکز متخصص مزایایی دارد که شاید همه والدین نتوانند در انتخاب فردی خود آنها را لحاظ کنند. از جمله این مسائل می توان به مرخصی پرستار و نیروی جایگزین آن، آموزش های دوره ای، اعزام کارشناس و روانشناس برای بازدید، اخذ تضامین، عقد قرارداد حقوقی و … را می توان نام برد.

پرستار کودک

پرستار بچه

اگر در نظر دارید که اقدام به استخدام پرستار بچه نمایید قبل از این که اقدام به هر کاری نمایید به شما توصیه می شود که با همسر و خانواده خود در خصوص این که ترجیح شما چه نوع پرستار بچه ای می باشد مشورت نمایید.  منظور از چه نوع این می باشد که چه خصوصیاتی را شما در نظر دارید که پرستار بچه شما داشته باشد. آیا ترجیح شما پرستار بچه جوان و پرانرژی می باشد و یا شما ترجیح می دهید که از پرستار بچه با تجربه که خود قبلا سابقه ی مادر شدن داشته باشد استفاده کنید؟ البته به شما توصیه می شود اول از همه ارتباط کودک و پرستار بچه را نیز در نظر داشته باشید. زیرا که خیلی پیش آمده است که خانواده از پرستار بچه راضی بوده اند و تمایل به همکاری داشته اند ولیکن بچه نتوانسته است که با پرستار بچه کنار بیاید و با او ارتباط برقرار کند. به همین دلیل به شما توصیه می شود که با توجه به سن کودکتان او را نیز در زمانی که تصمیم به استخدام پرستار بچه و مصاحبه با او گرفتید در این امر دخالت دهید و نظرش را جویا باشید.

دستمزد پرستار بچه

دستمزد پرستار بچه می تواند به عوامل مختلفی ارتباط داشته باشد. البته که در بسیاری از موارد شما می توانید با پرستار بچه خود در خصوص هزینه ای که باید پرداخت نمایید توافق نمایید ولیکن در بسیاری از موارد خانواده ها ترجیح می دهند که روال عادی و هزینه های نرمال دستمزد پرستار بچه را جویا باشند. به این دلیل که دستمزد پرستار بچه با توجه به شرایط خانواده ها می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. در زیر سعی شده است که به برخی از این موارد به اختصار اشاره گردد.

  • مقطع کاری پرستار کودک: این بدین معنی می باشد که آیا شما خواهان استفاده از خدمات موسسه پرستاری و مراقبتی در چه زمان هایی از شبانه روز هستید؟ آیا برای پرستاری از کودک خود نیازمند استخدام پرستار کودک روزانه هستید و یا ترجیح می دهید به صورت شبانه روزی وی را استخدام کنید. در برخی از موارد نیز ممکن است به نیازمند پرستار پارت تایم؛ پرستار نیمه وقت و یا پرستار مقطعی باشید. البته که واضح و مبرهن می باشد که دستمزد پرستار کودک شبانه روزی به نسبت روزانه و مقطعی بالاتر می باشد.
  • تعداد کودکانی که باید از آن ها پرستار کودک مراقبت کند: آیا پرستار بچه می بایستی از یک بچه مراقبت کند و یا از دوقلو و یا از چندین خواهر و برادر. با توجه به تعداد کودکان و هم چنین سنین بچه ها به طور قطعی میزان دستمزد پرستار بچه نیز متغیر خواهد بود. به خصوص زمانی که پرستار بچه ی بایستی از دوقلو مراقبت کند هزینه ای که دریافت می کند به مراتب بیشتر است.
  • تخصص پرستار کودک: آیا برای نگهداری از کودک خود شما نیازمند پرستار آموزش دیده و متخصص در این زمینه هستید؟ که اصطلاحا به آنها پرستاران آموزشی گفته می شوند که تخصص و تحصیلات مرتبط در حوزه کودک داشته باشند. می توان رشته هایی مانند کودک یاری؛ روانشناسی؛ علوم تربیتی و … باشد.  آیا ترجیح می دهید که مراقب کودک ساده در اختیار داشته باشید که به صورت تجربی مراقبت از کودک را یادگرفته است. مسلم است که هزینه و دستمزد پرستار کودکی که تحصیلات مرتبط و تجربه ی بالایی دارد به نسبت مراقب ساده بالاتر می باشد.

پرستار بچه در تهران

بسیاری از مادران در عصر حاضر ترجیح می دهند که در بیرون از منزل شاغل باشند به خصوص در شهرهای بزرگ که هزینه زندگی بالایی را به خانواده ها تحمیل می کند بسیاری از زنان هم مجبور هستند که در کنار همسر خود و پا به پای او در اقتصاد خانواده نقش داشته باشند. کسانی که ساکن تهران هستند و یا در شهرهای بزرگی به مانند تهران زندگی می کنند امکان این که کودک خود را به پدربزرگ یا مادربزرگ و یا اطرافیان بسپارند را ندارند. چون ممکن است خود آن ها شاغل باشند و یا این که از نظر مسافت مشکل داشته باشند. به همین دلیل خانواده ها می توانند از پرستار بچه در تهران استفاده نمایند. پرستار بچه در تهران به خانواده ها می تواند در امر نگهداری و مراقبت از بچه یاری برساند. تا خانواده ها بتوانند با طیب خاطر به امور روزمره خود بپردازند.

حقوق پرستار بچه چقدر است

همان طور که در پاراگراف های بالا نیز اشاره گردید حقوق پرستار بچه ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار داشته باشد. حقوق پرستار بچه با توجه با وظایفی که پرستار بچه باید داشته باشد و همچنین ساعات کاری پرستار بچه و … می تواند متفاوت باشد اگر چه که در این میان توافقی که خانواده با پرستار بچه می نماید بسیار مهم است. البته به خانواده ها توصیه اکید می شود که در خصوص حقوق پرستار بچه از همان ابتدا صحبت کنند و به یک توافق اجمالی با یکدیگر برسند. هم چنین در خصوص ساعات اضافه کاری؛ روزهای تعطیل و … نیز به طور واضح و دقیق شرایط خود را بیان کنند. زیرا که ممکن است طرفین در پایان ماه و در زمانی که حقوق پرستار بچه باید واریز گردد؛ دچار مشکل و اختلاف گردند. همچنین به شما توصیه می شود که قراردادی مکتوب را با یکدیگر تنظیم و امضاء نمایید و طرفین قرارداد نسبت به مفاد قرارداد تعهد داشته باشند.

پرستار بچه در کرج

اگر به دنبال پرستار بچه در کرج هستید به شما پیشنها می شود که از خدمات پرستاری موسسه پرستاری و مراقبتی که در کرج نیز به ارایه خدمات می پردازند استفاده نمایید. بسیاری که درصدد استخدام پرستار بچه در کرج هستند ترجیح می دهند که پرستار بچه آن ها ساکن در کرج باشد. البته اگر شما به دنبال پرستار بچه روزانه هستید. نظر شما کاملا منطقی و درست می باشد . به این دلیل که پرستار روزانه به صورت روزانه تردد می کند و ممکن است به دلیل دوری مسافت و یا ترافیک نتواند به موقع در کار خود حاضر باشد و برای خانواده ها نیز امکان این که هر روز دیر منزل را ترک کنند وجود ندارد  بهتر است که از پرستار کودک بچه در کرج که منزلش با منزل شما مسافت آن چنانی نداشته باشد استفاده کنید. و همیشه بعد مسافت را به عنوان یک عامل مهم در نظر بگیرید. ولیکن اگر پرستار در منزل شما به صورت شبانه روزی در منزل شما می باشد خیلی این که در کجا زندگی می کند مهم نمی باشد به این دلیل که هفته ای یک روز و آن هم در بیشتر مواقع جمعه ها می بایستی تردد کند که آن هم خیلی مهم نمی تواند باشد.

تعرفه پرستار کودک در منزل

تعرفه پرستار کودک در منزل می تواند از شهری به شهر دیگر متغیر باشد زیرا که تعرفه پرستار کودک در منزل در شهرهای بزرگ به نسبت شهرهای کوچک و حواشی شهرهای بزرگ بیشتر است. البته تعرفه ها می بایستی از عرف معمولی که سازمان بهزیستی و یا وزارت بهداشت هر ساله اعلام می کند پیروی کند ولیکن در بیشتر مواقع این توافق خانواده و پرستار کودک است که حرف آخر و نهایی را در خصوص تعرفه پرستار کودک در منزل می زند. تعرفه پرستار کودک در منزل هم چنین با توجه به نوع مراقبتی که نیز باید انجام گیرد با یکدیگر فرق دارند. پرستار کودک در منزل داشتن را باید به منزله خدمات لوکس در نظر گرفت زیرا که مستلزم هزینه ی بالاتری به نسبت مهد کودک می باشد اگر چه که مزایای داشتن پرستار کودک در منزل از سپردن کودک به مهد کودک بسیار بیشتر است.

قیمت پرستار بچه

قیمت پرستار بچه را در بسیاری از موارد از نوع خدمتی که خانواده ها خواهان آن هستند باید مشخص کرد به این دلیل که خواست خانواده ها در خصوص نحوه مراقبت و نگهداری بچه از هم دیگر متفاوت هستند و به همین دلیل است که قیمت پرستار بچه نیز با یکدیگر فرق دارد. این که آیا خانواده و پدر و مادر ها ترجیح می دهند از خدمات تخصصی استفاده کنند مانند پرستار کودک دوزبانه؛ پرستار کودک انگلیسی زبان؛ روانشناس کودک؛ مربی خلاقیت و … و یا از مراقب ساده که تنها وظیفه اش می تواند به مراقبت ساده از کودک محدود باشد می تواند قیمت پرستار بچه را تغییر دهد. به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که قیمت واحدی را نمی توان برای پرستاری از بچه در نظر گرفت.

پرستار بچه در منزل در غرب تهران

اگر در غرب تهران ساکن هستید و به دنبال پرستار بچه در منزل در غرب تهران هستید می توانید از موسسه پرستاری و مراقبتی که می باسیتی خدمات پرستاری در منزل در تهران را ارایه کنند کمک بگیرید زیرا که موسسه پرستاری و مراقبتی که در تهران و به خصوص در غرب تهران زندگی می کنند می توانند بانک اطلاعاتی مناسبی در خصوص پرستار بچه در منزل در غرب تهران زندگی می کنند داشته باشند. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند که از اطرافیان خود در خصوص استخدام پرستار بچه کمک بگیرند این در حالی است که تعداد افرادی که آنها ممکن است بشناسند و یا این افراد پرستار حرفه ای باشند بسیار محدود است. این در حالی است که موسسه پرستاری و مراقبتی دست بازتری را در این خصوص دارد و تعداد بی شماری از پرستار بچه ای را که به صورت تخصصی به کار پرستاری از کودک در منزل مشغول هستند می شناسند و در استخدام خود دارند.

در کنار همه موارد فوق پرستار هر کودکی بایستی مخصوص شرایط آن کودک انتخاب شده، سپس آموزش های لازم در خصوص، رفت و آمد، حدود اختیارات استفاده از وسایل خانه، نحوه تغذیه کودک، نحوه و زمانبدی حمام، دارو، گردش و … نیز با توجه به شرایط محیطی و خانواده کودک به پرستار کودک در منزل  آموزش داده شود تا پرستار کودک بیشترین بهره وری را داشته باشد

موسسه پرستاری و مراقتبی و روانشناسی  پرستار اول  با در اختیار داشتن نیروهای مجرب و آموزش دیده در زمینه پرستاری نوزاد، پرستاری کودک و پرستار سالمند، مراقب سالمند و همچنین با همکاری روانشناسان و متخصصین حوزه کودک به عنوان یکی از مجموعه های پیشرو در این حوزه در حال فعالیت می باشد. نیروهای متخصص این موسسه با گذراندن دوره های تخصصی در زمینه مباحث کودک افتخار ارائه خدمات تخصصی به شهروندان گرامی را دارند.

 

 

سوالاتی پر تکرار شما عزیزان 

قیمت پرستار کودک در منزل چقدر است؟

دستمزد پرستار بچه می تواند به عوامل مختلفی ارتباط داشته باشد. البته که در بسیاری از موارد شما می توانید با پرستار بچه خود در خصوص هزینه ای که باید پرداخت نمایید توافق نمایید 

چرا لازم هست که پرستار روزانه استخدام کنیم؟

به این دلیل که پرستار روزانه به صورت روزانه تردد می کند و ممکن است به دلیل دوری مسافت و یا ترافیک نتواند به موقع در کار خود حاضر باشد و برای خانواده ها نیز امکان این که هر روز دیر منزل را ترک کنند وجود ندارد 

تعرفه ی پرستار کودک چقدر است؟

تعرفه پرستار کودک در منزل می تواند از شهری به شهر دیگر متغیر باشد، البته تعرفه ها می بایستی از عرف معمولی که سازمان بهزیستی و یا وزارت بهداشت هر ساله اعلام می کند پیروی کند

هزینه پرستار کودک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پرستار بچه را در بسیاری از موارد از نوع خدمتی که خانواده ها خواهان آن هستند باید مشخص کرد

 

تماس تلفنی