پرستار کودک

طی دو دهه اخیر،نیاز به پرستار کودک به دلیل اشتغال پدر و مادر کودکان در خارج از خانه، به نیاز اصلی خانواده‌ها تبدیل شده است. این والدین مسئولیت مراقبت، پرستاری و نگه داری کودک خود را با انتخاب یک پرستار برون سپاری می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب پرستار کودک و نوزاد

پرستار کودک در منزل، شخصی است که توسط خانواده جهت تامین رفاه حال کودک و برای نگهداری و مراقبت از او در منزل استخدام می‌شود. ما معتقدیم در انتخاب مناسب پرستار کودک در منزل، بایستی نکات زیادی را در نظر گرفت؛ زیرا پرستار کودک وارد حریم شخصی شما خواهد شد؛ با فرزند شما بیشترین اوقات را سپری خواهد کرد که موجب ایجاد دلبستگی در کودک شما خواهد شد. او از طرفی از جزئیات زندگی شما مطلع خواهد شد. پس ضروری است که این شخص از نظر اخلاقی قابل اتکاء باشد. به‌علاوه پرستار در منزل، حتما بایستی برای کاری که استخدام می‌شود تخصص و صلاحیت لازم را داشته باشد.

زمانی که شما می‌خواهید راجع به استخدام و انتخاب پرستار کودک در منزل تصمیم‌گیری کنید، بایستی زمان، مسائل مالی، انعطاف‌پذیری فرد و مهمتر از همه شخصیت و نیازهای کودکتان را در نظر بگیرید.

پرستار کودک
داشتن صبر و پشتکار

پرستار بچه‌ای را جهت پرستاری از کودک یا نوزاد خود در خانه، انتخاب کنید که منطبق با شخصیت کودک شما باشد. بدین‌صورت، پروسه انتخاب مراقب کودک شاید کمی سخت و زمانبر باشد. با توجه به اهمیت موضوعاتی که در بالا ذکر شد، بهتر است با یک رویکرد علمی و از طریق مراکز تخصصی ارائه‌دهنده خدمات پرستاری همچون شرکت پرستاری پرستار اول، نسبت به انتخاب پرستار کودک خود اقدام کنید.

رفتار پرستار کودک در منزل

مهارت‌های پرستار کودک در نگهداری از کودک

هر پرستاری برای مراقبت از کودک نمی‌تواند مناسب باشد. یک پرستار و مراقب کودک در منزل، باید مهارت‌هایی را داشته باشد تا بتواند هرچه بهتر وظایف خود را انجام دهد و به‌خوبی از کودکان و نوزادان مراقبت کند. برخی از این مهارت‌های پرستار بچه در زیر بیان شده‌اند:

به پیشرفت فردی و اجتماعی علاقمند باشد. با ایجاد ارتباط نزدیک بتواند اعتماد والدین و کودک را نسبت به خودش جلب کند. در برنامه‌ریزی برای مراقبت از کودکان و نوزادان خلاقیت داشته ‌باشد. پرستار باید فردی مسئولیت‌پذیر باشد و در کار خود تعهد زیاد داشته‌ باشد. پرستار باید توانایی کنار آمدن با شرایط غیرقابل انتظار را داشته ‌باشد. مراقب باید، روزانه بهداشت اسباب‌بازی‌های کودک را بررسی کند. مراقب کودک باید با صبر و حوصله زیاد ،انرزی کودک را در راستای اهداف تربیتی و آموزشی کنترل کند. پرستار کودک باید، در شرایط حساس بتواند آرامش خود را حفظ کند.

عوامل تاثیرگذار بر دستمزد پرستار بچه

دستمزد پرستار بچه می‌تواند به عوامل مختلفی ارتباط داشته باشد. قیمت پرستار کودک با توجه به شرایط خانواده‌ها و نیازمندی و خواسته‌های آنان می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد. در زیر سعی شده است که به برخی از این موارد به اختصار اشاره گردد:

مقطع کاری پرستار کودک: این بدین معنی می باشد که شما خواهان استفاده از خدمات موسسه پرستاری و مراقبتی در چه زمان‌هایی از شبانه‌روز هستید؟ آیا برای پرستاری از کودک خود نیازمند استخدام پرستار کودک روزانه هستید و یا ترجیح می‌دهید به صورت شبانه‌روزی وی را استخدام کنید. در برخی از موارد نیز ممکن است نیازمند پرستار پارت تایم؛ پرستار نیمه وقت و یا پرستار مقطعی باشید. پس ساعت و مدت زمان حضور پرستار در منزل شما بر قیمت پرستار تاثیر می‌گذارد.

تعداد کودکانی که پرستار بچه باید از آن‌ها مراقبت کند: تعداد کودکانی که پرستار باید از آنها مراقبت کند و همچنین سن آنها بر میزان دستمزد پرستار یا مراقب کودک تاثیرگذار است. هر چه تعداد کودکان بیشتر باشد یاسن کودک کمتر باشد مسئولیت بیشتری برعهده پرستار کودک است و دستمزد پرستار افزایش می‌یابد.

تخصص پرستار کودک: آیا برای نگهداری از کودک، نیازمند پرستار آموزش دیده و متخصص در این زمینه هستید؟ به این پرستاران اصطلاحا پرستاران آموزشی گفته می‌شود که تخصص و تحصیلات مرتبط در حوزه کودک دارند و یا ترجیح می‌دهید که مراقب کودک ساده در اختیار داشته باشید که به صورت تجربی مراقبت از کودک را یادگرفته است. مسلم است که هزینه و دستمزد پرستار کودکی که تحصیلات مرتبط و تجربه‌ی بالایی دارد به نسبت پرستار بچه ساده بالاتر می‌باشد.

خدمات پرستاری و مراقبت از کودک پرستار اول

اگر به دنبال پرستار بچه در تهران هستید به شما پیشنها می شود که از خدمات پرستاری موسسه پرستاری و مراقبتی پرستار اول استفاده نمایید. شرکت پرستاری پرستار اول با در اختیار داشتن نیروهای مجرب و آموزش‌دیده در زمینه پرستاری نوزاد، پرستاری کودک و پرستار سالمند و همچنین با همکاری روانشناسان و متخصصین حوزه کودک به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشرو در این حوزه در حال فعالیت می‌باشد. نیروهای متخصص این موسسه با گذراندن دوره‌های تخصصی در زمینه مباحث کودک افتخار ارائه خدمات تخصصی به شهروندان گرامی را دارند.

سوالات پر تکرار شما عزیزان در حیطه پرستاری از کودک

چه زمانی نیاز است پرستار کودک و نوزاد در منزل استخدام کنیم؟

هر زمانی که والدین نیاز به کمک در مراقبت از کودکان و نوزادان داشته باشند، می‌توانند درخواست پرستار کودک و نوزاد در منزل بدهند. مانند: هنگام بیماری، نیاز به استراحت، مرخصی و یا موقعیت‌هایی که نیاز به کمک دیگری دارند.

آیا پرستاران کودک قابل اعتماد هستند؟

در صورتی‌که پرستار از مراکز پرستاری معتبر همچون شرکت پرستاری پرستار اول، انتخاب شده باشد؛ کاملا قابل اعتماد هستند. پرستاران کودک و نوزاد شرکت پرستار اول آموزش‌های لازم را دیده‌اند کاملا قابل اعتماد هستند. در موسسه پرستار اول پس از تایید صلاحیت اقدام به اعزام پرستار می‌شود.

برنامه کاری پرستاری کودک چگونه تعیین می‌شود؟

زمان کاری پرستار با توجه به برنامه ای که خانواده کودک دارند تنظیم میشود. قبل از استخدام پرستار، باید تایم کاری پرستار و روز های پرستاری او مشخص شود. اما خانواده می‌تواند با هماهنگی قبلی با پرستار؛ برای شرایط استثنا مانند ب مسافرت کاری و یا خانوادگی به دلیل شخصی و یا تغییر در روز های کاری پرستار، در برخی از روزها با او هماهنگ کنند.

درصورتی که پرستار کودک نیاز به مرخصی داشته باشد آیا شخص جایگزینی فراهم می‌شود؟

بله؛ اگر پرستار دچار مشکل شود و یا به هر دلیلی برای مدتی قادر به حضور در منزل نباشد، می‌توانید با هماهنگی مرکز ارائه خدمات پرستاری ما، از پرستار جایگزین استفاده کنید.

یک پرستار کودک باید چه ویژگی داشته باشد؟

یک پرستار کودک خوب، باید بتواند با کودک رابطه گرم و صمیمی برقرار کند. درمورد اصول مراقبتی کودک با توجه به سن او اطلاعات کافی داشته‌ باشد. با کودک بر‌اساس قوانین خانواده رفتار کند. باید به وضعیت سلامتی جسمی و روحی کودک توجه ویژه‌ای داشته باشد و….

پرستار کودک در منزل چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

خدمات پرستار کودک در منزل طبق خواسته و انتظارات والدین شامل: مراقبت، تربیت و نگهداری از کودک، تهیه غذا و غذا دادن به کودک، فراهم کردن موقعیت برای بازی و سرگرمی کودک، انجام امور نظافتی منزل، شست و شو کودک و تعویض پوشک نوزاد و…. که این وظایف باید از اول در قرارداد بین خانواده و پرستار بچه قید شود و پرستار وظیفه دارد تمام آن کار‌هایی که در قرارداد نوشته شده است را انجام دهد.

هزینه‌ی مراقبت از کودک در منزل در سال 1402 چقدر است؟

هزینه پرستار کودک در منزل، یک هزینه متغیر است و به عوامل زیادی مانند: میزان ساعت کاری، تعداد و سن بچه‌هایی که می‌خواهند تحت مراقبت پرستار باشند، محل زندگی شما، سابقه کاری پرستار و….. بستگی دارد.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

guest
16 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها