رشد گفتار کودکان

شرکت خدمات پرستاری (پرستار اول)، به ارائه خدمات روانشناسی کودک در منزل می‌پردازد. چراکه حمایت و رشد امروزی کودک، نیازمند خدمات روانشناسی کودک در منزل می‌باشد. در دوران رشد و تکامل کودکان، حضور روانشناسان متخصص در منزل می‌تواند به والدین و کودکان کمک کند تا با مسائل روانی و رفتاری خود مقابله کنند و به شکلی سالم و متعادل رشد کنند.

البته باید در نظر گرفت که بسیاری از خانواده‌ها نیز ترجیح می‌دهند که در خصوص مراحل رشد شناختی، اجتماعی و فردی کودک خود با یک فرد متخصص مشورت کنند. تا بتوانند در زمینه رشد فرزند خود به بهترین نحو عمل کنند. این بدین معنی است که الزاما کسی که دارای مشکل است فقط از خدمات روانشناسی استفاده نمی‌کند بلکه در این میان برای پیشگیری از بسیاری از مشکلات نیز مراجعه به روانشناس کودک امری عادی محسوب می‌گردد.

روانشناسی کودک

روانشناسی کودک و نوجوان از گرایش‌های نسبتا جدید رشته روانشناسی محسوب می‌گردد. این رشته در واقع مشکلات سازگاری و رفتاری کودکان را مورد بررسی قرار می‌دهد. در بسیاری از موارد روانشناس کودک لازم است که علاوه بر مشکلات مربوط به کودکان؛ مشکلات مربوط به اعضای دیگر خانواده را نیز مورد بررسی قرار دهد.

اهمیت خانواده در مسائل مربوط به روانشناسی کودک

ارتباط بین خانواده کودک و نوجوان با روانشناس کودک و نوجوان از اهمیت اساسی برخوردار است. زیرا که در بسیاری از موارد مشکلات اگر جنبه فیزیولوژیکی و ژنتیکی نداشته باشند از بطن خانواده شروع می‌گردد.

به عبارت دیگر کانون و محیط خانوادگی از مهم‌ترین مواردی است که علاوه بر مشکلات ژنتیکی در بروز مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان مؤثر می‌باشد.  اعضای خانواده و به‌خصوص پدر و مادرها در ایجاد و تداوم مشکلات مربوط به کودکان بسیار نقش تعیین کننده می‌تواند داشته باشد.

روانشناس کودک

روانشناس کودک تاثیر زیادی بر رشد سالم فکری و روحی در کودکان دارد.

البته که بسیاری از این مشکلات با گذشت زمان ممکن است کم رنگ گردد اما باید به این موضوع هم توجه داشت که برخی از مشکلات دوران کودکی می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات شدیدتر دوران بزرگسالی باشد. ولیکن اگر مشکلات کودک و نوجوان جدی باشد، کودک نیازمند کمک افراد متخصص و حرفه‌ای خواهد بود. هدف ما این است که کودکی شاد و پر انرژی داشته باشیم که احساس خوشبختی کند.

روانشناس کودک در چه زمینه‌هایی فعالیت می کند؟

فیلد اصلی کار روانشناس کودکان، ارزیابی رفتار، احساسات و مشکلات رشدی و تربیتی و تشخیص بیماری های وراثتی  روحی و روانی مرتبط با کودکان و همچنین تعیین، تشخیص و درمان این مشکلات می‌باشد. البته که در برخی موارد خانواده‌ها ترجیح می‌دهند برای موارد آموزشی با روانشناس تربیتی همکاری داشته باشند.

روانشناس تربیتی یا پداگوژیست فردی است که تخصص اصلی او در تعلیم و تربیت می‌باشد. اگر که نوجوان و یا کودکتان مشکلات آموزشی و تحصیلی دارد با روانشناس تربیتی مشورت نمایید.

برخی از مشکلات رایج در کودکان و نوجوانان عبارت است از : اختلالات توجه، اضطراب، افسردگی کودکان و نوجوان، اختلالات اضطرابی، اختلالات یادگیری، اختلالات روانی، اوتیسم و سندرم آسپرگر، اختلالات خواب، تیک و وسواس، اختلالات خوردن، اختلالات رفتاری، مشکلات ارتباطی با دوستان و مشکلات خانوادگی، اختلالات کنترل تکانه، رشد جنسی و مشکلات جنسی که همه این مشکلات را می‌تواند تحت عنوان‌هایی مانند مشکلات بلوغ طبقه‌بندی کرد.

تفاوت روانشانس کودک و روانپزشک کودک در چیست؟

روانپزشک کودکان را نمی‌بایستی با روانشناس کودک اشتباه بگیرید زیرا که زمینه کاری هر دو گرچه شباهت‌هایی با هم دارد اما متفاوت می‌باشد. روانپزشک کودکان بیشتر به مباحث اعصاب و غدد و مسایل بیولوژیکی و پزشکی می‌پردازد.

روانشناس کودک بر روی رفتارهای کودک تمرکز دارد.

روانشناس کودک به کودک میتواند کمک کند تا کودک در آموزش های خود تمرکز بالایی داشته باشد.

در حالی که روانشناسان کودک بیشتر به مباحث روانشناسی، آموزش و پرورش و کارهای اجتماعی تمرکز دارد. دکتر روانپزشک کودک بیشترین تاکید را بر درمان‌های دارویی دارد این در حالی است که روانشناس کودک به دنبال یافتن حمایت از خانواده برای همکاری با روند درمان، با ارائه مناسب‌ترین شیوه‌های درمان‌های غیردارویی برای کودک یا نوجوان، است.

خدمات روانشناسی کودک و نوجوان در منزل

روانشناس کودک در منزل میتواند حیطه گسترده‌ای از خدمات را برای کودک و نوجوان ارائه دهد. خدمات روانشناسی کودک در منزل، اهمیت بسیاری دارد. برخی از این موارد عبارت است از:

 • تشخیص مشکلات: روانشناسان متخصص می‌توانند با مشاهده و بررسی رفتار کودکان، مشکلات روانی و رفتاری آنها را تشخیص دهند و به والدین راهنمایی کنند. این تشخیص زودهنگام و متناسب با نیازهای کودکان، امکان درمان و پیشگیری از تشدید مشکلات را فراهم می‌کند.
 • پشتیبانی و مشاوره: روانشناسان متخصص با ارائه مشاوره و پشتیبانی به والدین در مورد رفتار و تربیت کودکان، آنها را در بهترین روش‌های تربیتی و حل مسائل رفتاری کودکان یاری می‌کنند. همچنین، می‌توانند راهکارهایی را برای مدیریت استرس و اضطراب کودکان ارائه دهند.
 • توانمندسازی والدین: خدمات روانشناسی کودک در منزل به والدین کمک می‌کند تا درک بهتری از رشد و تکامل کودکان خود پیدا کنند و روش‌های مناسب برای حمایت از رشد روانی آنها را فرا بگیرند.

چه خدماتی توسط روانشناسان کودک در منزل ارائه می شد؟

در ادامه برخی از خدماتی که روانشناسان کودک در منزل ارائه می‌دهند بیان شده‌اند:

 • ارزیابی روانشناختی: روانشناسان کودک می‌توانند با استفاده از ابزارها و تست‌های مناسب، ارزیابی روانشناختی کودکان را انجام دهند و به تشخیص صحیح تربیت و پیشرفت کودکان کمک کنند.
 • مشاوره خانواده: روانشناسان می‌توانند با بررسی دقیق روابط خانوادگی و مشکلات موجود، مشاوره خانواده را ارائه کنند و به والدین در بهبود روابط و حل مسائل خانوادگی کمک کنند.
 • مشاوره تربیتی: روانشناسان کودک می‌توانند به والدین راهنمایی کنند تا روش‌های مناسبی را برای تربیت کودکان خود انتخاب کنند و بهترین راهکارها را برای مواجهه با مشکلات رفتاری آنها ارائه دهند.

انواع خدمات روانشناس کودک در منزل

با گستردگی جوامع و افزایش دانش و اطلاعات خانواده‌ها در خصوص مشکلات کودکان  لزوم ارائه‌ی خدمات روانشناسی تخصصی به کودکان بیشتر از همیشه خود را نمایان می‌سازد. تعداد بی‌شماری از خانواده‌ها نیازمند استفاده از خدمات روانشناسی در منزل هستند.

بر اساس نوع مشکلات کودک، خدمات اعزام روانشناس کودک می‌تواند متفاوت باشد.

بعضی از کودکان از سنین پایین دچار بیماری ها و مشکلات جسمی و روانی میشوند.

تعداد زیادی هم ترجیح می‌دهند از خدمات تخصصی روانشناسی کودک در جهت کمک در رشد بهتر کودک استفاده نمایند. در اینجا سعی شده است که به برخی از این خدمات اشاره گردد:

 • اعزام روانشناس جهت کودک اتیسم
 • اعزام روانشناس  جهت کودک بیش فعال
 • اعزام روانشناس جهت کودک با اختلالات یادگیری
 • اعزام روانشناس جهت کودک با مشکلان هوشی و مشکلات ذهنی
 • اعزام روانشناس جهت انجام بازی‌های آموزشی
 • اعزام روانشناس جهت انجام تست های روانشناسی و هوشی
 • اعزام روانشناس جهت انجام بازی‌های خلاقانه

خدمات روانشناس کودک در منزل پرستار اول

موسسه خدمات پرستاری پرستار اول با همکاری روانشناسان کودک و نوجوان و همچنین روانشناسان تربیتی به صورت روزانه و شبانه‌روزی و مقطعی می‌تواند در کنار شما باشد تا با همکاری کارشناسان آموزش‌دیده بهترین دیدگاه و رویکرد را در زمینه آموزش و پروش؛ تغییر رفتار و … برای خود و کودکان دلبندتان داشته باشید.

به جای اینکه شما و یا کودک شما با صرف زمان زیاد وارد مراکز مشاوره و روانشناسی کودک گردید. می‌تواند از خدمات اعزام روانشناس در منزل موسسه پرستاری پرستار اول بهره ببرید.

 

سوالات متداول پیرامون خدمات روانشناسی کودک در منزل:

 1. آیا خدمات روانشناسی کودک در منزل بهتر است یا در مطب؟
  خدمات روانشناسی کودک در منزل یا در مطب، بسته به نیازها و شرایط خاص خانواده متفاوت است. در صورتی که محیط منزل برای کودک مناسب‌تر است و امکان حضور روانشناس در منزل وجود دارد، خدمات در منزل می‌تواند مفیدتر باشد.
 2. چگونه می‌توانم از خدمات روانشناسی کودک در منزل استفاده کنم؟
  برای استفاده از خدمات روانشناسی کودک در منزل، می‌توانید با تماس با شرکت پرستاری پرستار اول، درخواست خدمات روانشناس کودک در منزل را اعلام کنید.
 3. هزینه خدمات روانشناش کودک در منزل چقدر است؟
  بسته به سن کودک شما و زمان مشاوره با او هزینه خدمات روانشناسی کودک متفاوت است.
 4. روانشناس کودک در منزل چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟
  خدمات ارائه شده توسط روانشناسان کودک در منزل شامل: ارزیابی شناختی کودک، مشاوره خانواده و مشاوره تربیتی می‌باشد.
 5. چگونه می‌توان از شرکت پرستار اول درخواست اعزام روانشناس کودک داشت؟شما می‌توانید با مراجعه به سایت و پرکردن فرم درخواست روانشناس کودک و یا با تماس با کارشناسان ما، مشکلتان را درمیان بگذارید؛ ما نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان مشاور کودک اعزام می‌کنیم.
 6. خدمات روانشناسی کودک در منزل چه اهمیتی دارد؟
  اهمیت خدمات روانشناسی کودک در منزل بسیار زیاد است؛ برخی از این موارد عبارت است از: تخصیص مشکلات کودک، پشتیبانی و مشاوره، توانمند سازی والدین.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

16 دیدگاه

 1. افشین آگوست 27, 2023 at 11:08 ق.ظ - Reply

  آیا خدمات روانشناسی کودک در منزل بهترنیست؟

  • پریسا نبی آگوست 28, 2023 at 3:51 ب.ظ - Reply

   سلام دوست عزیز
   بر اساس نیاز شما متغییر میباشد.

 2. امین آگوست 27, 2023 at 11:09 ق.ظ - Reply

  چقدر طول میکشه یه روانشناس اعزام کنید؟؟

  • پریسا نبی آگوست 28, 2023 at 2:43 ب.ظ - Reply

   برای اطلاع از زمان دقیق اعزام پرستار با مشاورین مرکز در ارتباط باشید.

 3. زری آگوست 27, 2023 at 11:10 ق.ظ - Reply

  هزینه خدمات روانشناش کودک در منزل گران است؟

  • پریسا نبی آگوست 28, 2023 at 2:43 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از هزینه و تعرفه پرستاران با شماره1527 در ارتباط باشید.

 4. roya آگوست 28, 2023 at 10:31 ق.ظ - Reply

  سلام. روانشناس کودک میتواند به کودکان پرخاشگر کمک کند؟

  • پریسا نبی آگوست 28, 2023 at 12:51 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر
   روانشناس کودک در بهبود کودک تاثیر زیادی دارد.

 5. sam آگوست 28, 2023 at 10:32 ق.ظ - Reply

  آیا روانشناس کودک میتواند به صورت 24 ساعته نزد کودک بماند؟

  • پریسا نبی آگوست 28, 2023 at 12:48 ب.ظ - Reply

   سلام
   بله شما می‌توانید، پرستار کودک شبانه روز استخدام کنید.

 6. bita آگوست 28, 2023 at 10:33 ق.ظ - Reply

  روانشناس میتواند فرایند بهبود کودکی که اختلال روانی دارد را سرعت بخشد؟

  • پریسا نبی آگوست 28, 2023 at 12:49 ب.ظ - Reply

   سلام وقت بخیر
   روانشناس در کمک به کودک تاثیر بسزایی دارد.

 7. علی یاسینی سپتامبر 2, 2023 at 12:53 ب.ظ - Reply

  روانشناس میتواند به کودک در چه سنینی مشاوره داد؟

  • پریسا نبی سپتامبر 27, 2023 at 9:45 ق.ظ - Reply

   در صورت نیاز از سنین شروع کودکی تا نوجوانی می‌توانید از روانشناس کودک کمک بگیرید.

 8. مهران سپتامبر 3, 2023 at 10:08 ق.ظ - Reply

  سلام این خدمات در منزل هست یا مطب خاصی؟

  • پریسا نبی سپتامبر 9, 2023 at 5:01 ب.ظ - Reply

   سلام
   خیر خدمات در منزل میباشد.

ارسال دیدگاه