همراه بیمار

پرستار بیمار در منزل؛ خدمات مراقبت و نگهداری بیمار در منزل

شرکت پرستار اول، بهترین شرکت اعزام پرستار بیمار در منزل برای مراقبت و همراهی بیماران در خانه، سفر و بیمارستان است. هدف شرکت پرستار اول، مراقبت از بیماران در منزل، خارج از منزل، بیمارستان و هر جای دیگری است که شخص بیمار به وجود یک پرستار نیاز داشته باشد. در ایام سخت بیماری این پرستار است که می‌تواند باری از دوش خانواده بیمار کم کرده و از درگیری‌های آنها بکاهد. لذا استخدام پرستار بیمار مجرب و کار آزموده در زمان بیماری می‌تواند بسیار اثربخش باشد.

پرستار بیمار کیست؟

پرستار بیمار فردی است که به صورت مستمر و مداوم، در کنار بیمار حضور دارد و بیمار را در مراحل مختلف درمانی همراهی می‌کند. این شخص می‌تواند عضو خانواده یا یک پرستار حرفه‌ای در حوزه بهداشت و درمان باشد.

همراه بیمار حرفه ای

همراه بیمار حرفه ای و متخصص ،موجب افزایش روحیه بیمار می شود.

نگهداری از بیمار توسط یک پرستار مجرب، بسیار مفید و با ارزش است. پرستار به بیمار اطمینان می‌دهد که در زمان‌های دشوار و سخت، همواره در کنار او بوده و کمک می‌کند تا مراحل درمان را به بهترین نحو طی کند.

نقش و وظیفه پرستار بیمار چیست؟

وظایف پرستار بیمار، با توجه به شرایط بیمار متفاوت است و بخشی از وظایف پرستار را پزشک مشخص می‌کند. پرستار بیمار مسئولیت‌های متفاوتی را در قبال فرد مریض بر عهده دارد؛ این وظایف عبارت‌اند از:

 • تهیه برنامه درمانی برای شخص بیمار: یکی از وظایف پرستار بیمار در منزل، تهیه یک برنامه درمانی مناسب و اصولی است. بدین منظور پرستار نیاز‌های درمانی بیمار را مشخص کرده و یک برنامه مناسب جهت بهبود بیماری تهیه می‌کند.

 • حمایت‌های عاطفی بیمار: بیماران به حمایت عاطفی نیاز دارند؛ بنابراین، پرستار باید قادر باشد تا در روند درمانی با حمایت و تشویق بیمار، به او دلداری دهد. پرستار باید به بیمار نشان دهد که می‌تواند با موفقیت روند بهبود را طی کند و البته تا پایان این مسیر در کنار او می‌ماند.
 • کمک در حرکت و فعالیت‌های روزانه بیمار: پرستار بیمار، باید در انجام حرکات و فعالیت‌های روزانه، بیمار را یاری دهد. این حرکات و فعالیت‌ها شامل انجام تمرینات فیزیکی، کمک به نشستن یا بلند شدن بیمار و همچنین کمک و راهنمایی در جهت استفاده از وسایل و لوازم کمکی است.
 • کمک در انجام امور روزمره بیمار: پرستار بیمار باید در انجام کارهای روزانه، به بیمار کمک کند. این کارهای روزانه عبارتند از تهیه غذا، کمک برای پوشیدن لباس، رعایت بهداشت فردی بیمار و دیگر کارهای شخصی که بیمار در طول روز باید انجام دهد.
 • کنترل تغذیه بیمار: پرستار باید تغذیه بیمار را کنترل کند و با توجه به وضعیت سلامت او، برنامه غذایی مناسبی تهیه نماید.

با استخدام پرستار بیمار در منزل از شرکت خدمات پرستاری پرستار اول، پرستاران مجربی برای شما اعزام خواهند شد تا انجام خدماتی مانند عوض کردن پانسمان زخم‌ها، شست‌وشوی زخم، مراقبت‌های لازم پس از عمل جراحی، انجام انواع تزریقات در منزل، کمک به تمرینات فیزیوتراپی و ورزش‌های مناسب بیماران را در منزل شخصی برای شما فراهم آورند.

شما می‌توانید برای همراهی بیمار در بیمارستان نیز، از خدمات همراه بیمار موسسه پرستار اول استفاده نمایید.

مهارت های کلیدی پرستار بیمار

پرستار بیمار باید مهارت‌های مختلفی داشته باشد تا بتواند به خوبی وظیفه نگه داری و مراقبت از بیمار را انجام دهد. مهارت‌های مهم یک پرستار بیمار شامل موارد زیر است:

 • توانایی برقراری ارتباط با بیمار

 • توانایی درک نیازهای بیمار و تلاش در جهت رفع آن
 • احترام به حریم خصوصی بیمار
 • آمادگی لازم جهت مواجه با مشکلات و چالش‌های مراقبت از بیمار
 • دریافت آموزش‌های مختلف برای مراقبت از بیمار در منزل

با همراهی بیمار توسط یک پرستار حرفه‌ای، به عزیزان خود کمک می‌کنیم تا در روند درمان، بهترین خدمات مراقبی را دریافت کنند.

هزینه پرستار بیمار در منزل

هزینه پرستاری بیمار در منزل با توجه به شرایط بیمار و خدمات مراقبتی که پرستار ارائه می‌دهد، متفاوت است. اینکه آیا بیمار به مراقبت تخصصی نیاز دارد یا نه؟ آیا پرستار باید به صورت روزانه در منزل حضور یابد و یا به صورت شبانه روزی؟

البته وضعیت جسمی و روانی بیمار نیز بر هزینه پرستار بیمار در منزل موثر است. بیمار به چه دلیل بستری شده است؟ آیا برای اجابت مزاج باید از لگن استفاده کند و یا اینکه با کمک پرستار می‌تواند بلند شده و راه برود؟ آیا بیمار دچار بی‌خوابی مداوم است و یا به صورت عادی می‌تواند استراحت کرده و بخوابد؟ آیا پرستار بیمار باید وعده‌های غذایی را به بیمار بدهد و یا اینکه خود بیمار توانایی غذا خوردن دارد؟

همه این موارد در هزینه پرستار بیمار در منزل موثر است. قبل از اینکه اقدام به استخدام پرستار بیمار در منزل کنید، بهتر است تا در مورد این شرایط با پرستار صحبت کرده و وضعیت موجود را برای او شرح دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اعزام پرستار بیمار در منزل یا بیمارستان، با مشاوران ما در مرکز پرستاری پرستار اول، تماس حاصل فرمایید.

پرستار بیمار در خانه

نگه داری از بیمار در منزل توسط پرستار، موجب بهبود زندگی بیمار شده و احساس امنیت و آرامش بیشتری به او می‌دهد. در ادامه، چند نکته مهم برای فراهم کردن یک محیط امن و راحت در خانه برای بیمار را معرفی کرده‌ایم. یک پرستار بیمار در منزل تلاش می‌کند تا این شرایط مناسب برای مراقبت از بیمار فراهم شود.

 • حفظ تمیزی: تمیز نگه داشتن محیط خانه و بهداشت شخصی بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است. پرستار باید از شستشوی منظم دست‌ها، ضدعفونی کردن سطوح مشترک و حفظ بهداشت فردی بیمار مطمئن شود.
 • فراهم بودن امکانات ضروری: محل زندگی بیمار باید دارای امکانات ضروری مانند حمام قابل دسترسی، صندلی و تخت راحت برای استراحت بیمار و یا وسایل پزشکی مورد نیاز بیمار همچون کپسول اکسیژن و یا غیره باشد.
 • کنترل دما و رطوبت: برای بیماران با وضعیت خاص بیماری، حفظ دما و رطوبت مناسب در محیط زندگی اهمیت زیادی دارد.

همچنین پرستار بیمار در منزل برای نگه داری از بیمار باید نکات زیر را هم مدنظر قرار دهد.

 • داروها: پرستار باید برنامه دارویی بیمار را مطابق نظر پزشک دنبال کند؛ اینکه داروها به درستی و به موقع مصرف شوند. همچنین در صورت بروز علائم خاص، پرستار باید اقدامات اولیه را انجام داده و فوراً پزشک را مطلع کند.
 • تغذیه: پرستار مطابق با دستورات پزشک، تغذیه مناسب برای بیمار را فراهم می‌کند. ممکن است بیمار نیاز به رژیم غذایی خاصی داشته باشد، بنابراین پیروی دقیق توصیه‌های غذایی بیمار ضروری است.
 • حرکت و فعالیت: یکی از وظایف پرستار بیمار در منزل، تشویق بیمار به انجام فعالیت و ورزش است. البته در صورتی که بیمار قادر به انجام فعالیت بدنی نیست، تمرینات ساده انجام می‌شود.

همراه بیمار در بیمارستان

همراه بیمار در بیمارستان یکی از زیرمجموعه‌های خدمات پرستاری از بیمار است. علاوه بر پرستاری از بیمار در منزل، شرکت پرستار اول آماده است تا خدمات همراه بیمار در بیمارستان را نیز با بهترین کیفیت ارائه دهد. همراهی بیمار توسط خانواده و دوستان، ارزش بسیاری دارد و موجب احساس آرامش و امنیت بیمار می‌شود. اما وجود یک پرستار متخصص، علاوه بر انتقال احساس امنیت و آرامش، در بهبود بیماری نیز نقش دارد.

همراه بیمار در بیمارستان

همراه بیمار در بیمارستان میتواند تاثیرات مخرب روحی و جسمی بیمار را تا حد زیادی کاهش دهد.

پرستار با حمایت روحی بیمار، کنترل وضعیت بیماری مطابق دستور پزشک و همراهی جهت درمان بیماری، می‌تواند نقش بسیار مهمی در روند بهبود بیمار ایفا کند. پرستار بیمار می‌تواند به صورت روزانه، ساعتی و یا شبانه‌روزی در خدمت بیمار شما در بیمارستان باشد.

به‌علاوه پرستار بیمار در زمان نگه داری از بیمار با پزشک او در ارتباط بوده و شرایط بیمار را با پزشک در میان می‌گذارد تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری شود.

برای دریافت مشاوره یا ثبت درخواست استخدام همراه بیمار در بیمارستان، با کارشناسان ما در پرستار اول تماس حاصل فرمایید.

خدمات پرستار بیمار شرکت خدمات پرستاری پرستار اول

موسسه پرستاری پرستار اول دارای سال‌ها تجربه درخشان در زمینه ارائه خدمات پرستاری، مراقبت و نگهداری از سالمند، کودک و بیمار است. این مرکز با بهره‌مندی از کادری مجرب و حرفه‌ای، می‌تواند به شما در جهت مراقبت و پرستاری از عزیزانتان یاری دهد.

سوالات متداول پیرامون خدمات پرستار بیمار

 • پرستار بیمار چه وظایفی در مراقبت از بیمار دارد؟

پرستار بیمار دارای وظایفی از قبیل تهیه برنامه درمانی برای بیمار، حمایت عاطفی از بیمار، کمک در حرکت و فعالیت‌های فیزیکی، کمک در انجام فعالیت‌های روزمره، نظارت بر برنامه غذایی و تغذیه بیمار، مدیریت داروها، کمک به رعایت بهداشت شخصی بیمار و… است.

 • پرستار بیمار چه وظایفی در برنامه درمانی بیمار دارد؟

پرستار بیمار در پروسه روند درمان وظایف گوناگونی دارد. از جمله این وظایف می‌توان به تسهیل روند درمان بیماری، کنترل داروهای بیمار، کمک به رفع اضطراب و استرس بیمار، کمک در انجام حرکات فیزیکی، استفاده از وسایل درمانی و… اشاره کرد.

 • چگونه می‌توان از بیمار حمایت عاطفی کرد؟

بیماران به حمایت عاطفی نیاز دارند؛ بنابراین، پرستار بیمار باید در طول روند درمان با حمایت و تشویق بیمار، به او دلداری دهد. پرستار باید به بیمار نشان دهد که می‌تواند با موفقیت روند بهبود خود را طی کند و تا پایان این مسیر در کنار او می‌ماند.

 • پرستار بیمار در کنترل تغذیه بیمار چه نقشی دارد؟

پرستار باید تغذیه بیمار را کنترل کند و با توجه به وضعیت و سلامتی بیمار، برنامه غذایی مناسبی برای او تهیه نماید.

 • پرستار بیمار چگونه می‌تواند داروهای بیمار را مدیریت کند؟

پرستار بیمار در منزل باید برنامه دارویی بیمار را کنترل کرده و به بیمار کمک کند تا داروها را درست و به موقع مصرف نماید.

 • پرستار بیمار باید از چه ویژگی‌ها و مهارت‌هایی برخوردار باشد؟

از جمله مهارت‌های یک پرستار بیمار در منزل می‌توان به توانایی برقراری ارتباط با بیمار، توانایی درک نیازهای بیمار و تلاش در جهت رفع آن، احترام به حریم خصوصی بیمار، آمادگی جهت مواجه با مشکلات و چالش‌های مراقبت از بیمار و دریافت آموزش‌های مختلف برای مراقبت از بیمار در منزل اشاره کرد.

 • شرکت پرستار اول می‌تواند خدمات پرستار بیمار را ارائه دهد؟

بله! موسسه پرستاری پرستار اول با سال‌ها تجربه در این زمینه و با بهره‌مندی از کادری مجرب، آماده خدمات‌رسانی در زمینه‌های مختلف پرستاری به خصوص اعزام پرستار بیمار در منزل یا همراه بیمار در بیمارستان است.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

5 1 رای
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
16 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها