تاریخ انتشار: سپتامبر 5, 2020نویسنده: دسته بندی: بیماری, عمومی, کودک
عینک جدید در کودکان و نکاتی که باید برای کمک به کنار آمدن با عینک بدانیم

عینک جدید  در کودکان   kids new glasses یکی از چالش برانگیزترین مراحل زندگی یک کودک می باشد. با رعایت نکاتی در کنار آمدن با عینک کودکان طی این فرآیند برای کودک آسان تر خواهد بود.

 

عینک جدید در کودکان

نکاتی برای کمک به کودک در کنار آمدن با عینک جدید

پس از اینکه مشخص گردید که فرزند شما به دلیلی لازم است که از عینک استفاده نماید برای اینکه کودک شما بتواند با عینک جدید خود کنار بیاید را ه هایی پیشنهاد می گردد

در حالی که مدرسه  ها در حال آغاز هستند  و کودکان به سر کلاس های  درس حاضر می شوند ممکن است کودک شما متوجه شود که قادر نیست به راحتی تخته کلاس یا متن های کتاب خود را ببیند. این می تواند علامتی از این موضوع باشد که فرزند به عینک احتیاج دارد . اما در این شرایط وظیفه شما به عنوان والدین کودک چیست و چه کمکی می توانید انجام دهید تا کودک با این تغییر کنار آمده و با عینک احساس راحتی نماید

در بعضی مواقع  ، ممکن است فرزند شما اولین  نفر در گروه دوستانش باشد که به عینک طبی نیاز  پیدا کرده است . گرچه ممکن است این تغییر در ظاهر فرزند تان برای شما و  اطرافیان و یا خود کودک ناگهانی و غیر منتظره به نظر آید  اما تأثیرات این تغییر  در برنامه روزانه  و روتین زندگی فرزند شما ، به هیچ وجه جای خجالت ندارد.

پس لازم است تا والدین ، نفس عمیق کشیده  و آرام باشند و اطمینان داشته باشند که همه چیز درست است.  در این شرایط لازم است که با فرزند خود در مورد چند نکته مهم درباره عینک جدید صحبت نموده و او را آماده استفاد از آن نمایید :

فرزند تان  را به بیان نظر اتش تشویق کنید.

به فرزند تان اجازه دهید  که در مورد فریم عینک خود نظر دهد و آن را انتخاب کند. اگرچه ممکن است لازم بدانید که  آنها را در یک جهت خاص و یا حتی اجتناب از انتخاب برخی از قاب ها یا رنگ ها هدایت نمایید ، اما از نظر رنگ و سبک ، اولویت های فرزند تان را محترم شمرده و به یاد داشته باشید ، این فرزند تان است که قرار است هر روز باید این عینک را بزنند.

خرید عینک جدید

انتخاب عینک را فعالیتی  سرشار از سرگرمی و شادی قرار دهید

اجازه دهید فرزند تان  قاب های دلخواهش را در سبک های مختلف امتحان نماید و یا قاب های مورد علاقه خود را با لباس مورد نظر خود امتحان کند.

سایت های مختلفی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که به راحتی از خانه خود قالب های مختلف را امتحان کنید

با استفاده از این روش دیگر مجبور نیستید تا در شرایط شیوع کرونا ، خانواده خود را در فروشگا های شلوغ  شهر بگردانید و آنها را در معرض شیوع بیماری ها قرار دهید.

 

به فرزند تان  یادآوری کنید که تنها نیستند.

بعضی از مشهورترین یا مهم ترین  افراد زندگی کودک ممکن  است از عینک  استفاده نمایند .. با کودک خود در مورد افراد   محبوب و مشهوری که از این وسیله  استفاده می نمایند  صحبت نمایید. به عنوان مثال می توانید از دایی یا عمه مورد علاقه کودک که عینک دارد، هری پاتر ، مینیون ها و یا حتی سوپرمن صحبت نمایید.

 

از ظاهر جدید فرزندتان تعریف کنید.

درست مثل بزرگسالان ، بچه ها می خواهند بشنوند که خوش تیپ هستند ، مخصوصاً هنگام پوشیدن چیز جدید. با تعریف و تمجید از کودک خود در هنگام استفاده از عینک به اعتماد به نفس او کمک کنید . از آنجایی که بچه ها به نظرات والدین خود اعتماد دارند بنابراین در طی این انتخاب آنها را تشویق کنید و به آنها اطمینان دهید که انتخاب درستی انجام داده اند.

 

در مورد این نقطه قوت جدید با فرزند تان صحبت نمایید:

درباره فواید عینک جدید و اینکه چگونه به فرزندتان کمک می کند که همه چیز را واضح تر و روشن تر ببینند ، توضیح دهید. هنگامی که عینک جدید خود را برای اولین باز مورد استفاده قرار دهند بلافاصله متوجه تفاوت در کیفیت دید خود می شوند و بهتر متوجه می شوند استفاده از عینک یک نقطه قوت در زندگیشان می باشد.

 

تشویق کودک به استفاده از عینک جدید

روش تشویق موثر فرزند خود را بیابید

برای برخی از کودکان، این واقعیت که آنها می توانند به عینک به عنوان یک نوع لوازم جانبی مد جدید نگاه نمایند، ممکن است یکی از راه های ایجاد و افزایش حس هیجان در مورد عینک باشد.

به فرزندتان اجازه دهید یک کیف حمل زیبا برای عینک خود  انتخاب کنند و همچنین  ابزار تمیز کننده و پاک کننده لازم را در اختیار او قرار دهید.

 

شرایطی را بوجود آورید که کودک به طور مداوم از عینک جدید  خود استفاده کنید.

ممکن است کودک وسوسه شود که عینک خود را بردارد و اگر تازه شروع به استفاده از عینک نموده است ، فراموش نماید که مجددا عینک خود را به چشم بزند. اگر در موقعیت های خاص  لازم است که کودک از عینک استفاده نماید بهتر است ، حتماً عینک کودک  را نزدیک  او بگذارید ، بنابراین وقتی آن را به صورت مداوم ببیند بیشتر احتمال دارد که از آن استفاده نماید.

 

شیشه های عینک کودک را تمیز نگه دارید.

لنزهای کثیف می توانند منجر به کدورت در دید و ایجاد هاله های اطراف چراغ ها یا لکه هایی در بینایی کودک شوند.

در حال حاضر بسیاری از عینک ها با پارچه های مخصوص میکروفیبر همراه هستند که بدون خراشیدن لنز ، عینک شما را تمیز می کنند ، بنابراین برای تمیز کردن عینک خود حتما از این پارچه های نرم استفاده کنید.

استفاده از کاغذ یا مواد خشن تر برای پاک کردن عینک جدید  می تواند لنزها را بخراشد و به بینایی کودک آسیب بزند.

 

به کودک بیاموزید که باید از عینک جدید  خود محافظت نماید

لازم است به کودک بیاموزید که علاوه بر استفاده از پارچه های مناسب برای تمیز كردن عینك و جلوگیری از خراشیدگی ، باید عینك خود را در یك محفظه ایمن نگه دارد ، مخصوصاً اگرباید آن را در کیف مدرسه  با خود حمل كند.

اگر فریم ها به روی صورت درست قرار نمی گیرد  و با اندازه صورت کودک  تنظیم نمی شوند ، ممکن است  به درستی با چشمهای کودک  تراز نشده باشد.

هر لنز بر اساس مکانی که مردمک چشم در آن قرار دارد ، یک مرکز تمرکز دارد و اگر این مرکز به درستی به روی چشم تنظیم نشده باشد ، ممکن است بینایی کودک اصلاح نشود و یا وضعیت آن بدتر گردد.

 

وقتی فرزند شما مراحل کنار آمدن با عینک را طی می نماید به یاد داشته باشید که گرچه استفاده از عینک امری جدید است و ممکن است گاهی  برای کودک ناراحت کننده باشد ، اما استفاده از این وسیله  سلامت و شادی کودک را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

از این گذشته ، چه کسی دوست ندارد اطرافش را به وضوح ببیند؟

مطمی باشید که سرانجام ، عینک بخشی از زندگی عادی کودک خواهد شد ، بنابراین به روند کار اعتماد کرده و از این سفر جدید لذت ببرید.

سازگاری با عینک جدید

چه مدت طول می کشد تا کودک با عینک جدید سازگار شود؟

عموما سازگاری با عینک های جدید حدود سه روز تا دو هفته طول می کشد. در چند روز اولیه استفاده از عینک ، ممکن است کودک کمی درد در چشم و یا سردرد داشته باشد.

 

آیا عینک  جدید به کودک احساس سرگیجه می دهد؟

بسیار عادی است که کودک در هنگام سازگاری با عینک جدید احساس سرگیجه نماید. خوشبختانه ، وقتی چشمان کودک  شروع به سازگاری با وضعیت جدید می کند ، احساس سرگیجه فروکش می نماید.

 

مرکز پرستاری پرستار اول با داشتن سال ها  تجربه در نگهداری و مراقبت از کودک ، آماده ارائه خدمات به خانواده های گرامی به صورت شبانه روزی می باشد.

 

 

 

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.