تاریخ انتشار: آگوست 17, 2023نویسنده: دسته بندی: سالمند
10 مورد ضروری برای انتخاب بهترین پرستار سالمند

برای انتخاب پرستار سالمند حرفه‌ای که بتواند خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند را به صورت کاملا تخصصی و بدون نقص ارائه دهد، لازم است که به راهنمای انتخاب پرستار سالمند در منزل توجه کنید. با در نظر گرفتن معیارهای مهم برای انتخاب پرستار سالمند، می‌توانید استخدامی حرفه‌ای داشته و پرستاری را انتخاب کنید که شرایط و کیفیت زندگی فرد سالخورده را بهبود بخشیده و سلامت جسمی و روانی بهتری برای او، فراهم کند.

ویژگی بارز یک پرستار سالمند مناسب کدام است؟

در اینجا قصد داریم به 10 مورد از ویژگی‌ها و نکات مهم برای یافتن بهترین پرستار سالمند، اشاره کنیم مانند:

  1. آگاهی نسبت به المان‌های سلامت جسمی سالمند
  2. آگاهی نسبت به فاکتورهای سلامت روانی سالمند
  3. صبور بودن
  4. رعایت بهداشت کامل
  5. مسئولیت پذیر بودن
  6. آگاهی نسبت به روش تغذیه مناسب سالمند
  7. فعال در تحرک سالمند و کمک به نرمش‌های لازم
  8. مهربانی و دلسوزی
  9. همراهی و همصحبتی با سالمند
  10. شناخت نسبی داروهای روتین دوران سالمند

یک پرستار خوب باید از برخی ویژگی‌ها برخوردار باشد تا بتواند به خوبی از سالمند شما نگهداری کرده و بر افزایش کیفیت زندگی او تاثیرگذار باشد.

پیشنهاد مقاله: اهمیت پرستار سالمند در منزل چیست؟

1)آگاهی نسبت به المان‌های سلامت جسمی سالمند

برای انتخاب پرستار سالمند، باید نسبت به این موضوع دقت داشته باشید که حتما پرستار نسبت به چگونگی بررسی شاخص‎های سلامتی همچون تست فشار خون، تست قند خون و موارد مشابه، شناخته داشته باشد. به این ترتیب پرستار می‌تواند وضعیت سلامتی سالمند را به صورت روتین، بررسی کند.

2)آگاهی نسبت به فاکتورهای سلامت روانی سالمند

یکی دیگر از معیارهای مهم برای انتخاب پرستار سالمند، داشتن شناخت نسبت به بیماری‌های روانی سالمندان است. سالمندان به شدت مستعد ابتلا به بیماری‌های روحی چون افسردگی هستند و پرستار باید نسبت به این موارد، دقت و توجه کافی داشته باشد.

انتخاب پرستار سالمند

یکی دیگر از معیارهای مهم برای انتخاب پرستار سالمند، داشتن شناخت نسبت به بیماری‌های روانی سالمند است.

3)صبور بودن

تعامل با سالمندان، نیاز به صبر و حوصله کافی دارد. از این روی باید پرستار سالمند، به اندازه کافی صبور بوده و حوصله کافی برای وقت گذراندن با سالمند و حواشی مربوط به آن را داشته باشد. در غیر این صورت، رابطه خوبی بین سالمند و پرستار برقرار نخواهد شد.

4)رعایت بهداشت کامل

رعایت بهداشت در هر نوعی از پرستاری بسیار اهمیت دارد و پرستاران سالمند نیز باید به همان اندازه بهداشت فیزیکی و روانی را رعایت کرده و نسبت به آن، آگاهی خوبی نیز داشته باشند.

پیشنهاد مقاله: مشخصه پرستار سالمند | نگهداری از سالمند

5)مسئولیت پذیر بودن

مراقبت از سالمند، نیازمند توجه و دقت زیادی است و در انتخاب پرستار سالمند، باید حتما مسئولیت پذیر بودن او را در نظر داشته باشید. تنها در این صورت می‌توانید فرد سالمند را به پرستار سپرده و خود با اطمینان خاطر به امور روزمره‌تان، بپردازید.

6)آگاهی نسبت به روش تغذیه مناسب سالمند

تغذیه سالمندان، در اکثر مواقع رویه متفاوتی دارد و باید پرستار نسبت به این موضوع، کاملا آگاه باشد. با این حساب زمانی که قصد انتخاب بهترین پرستار سالمند را دارید، حتما دقت کنید که در خصوص تغذیه مناسب سالمند، اطلاعات خوبی داشته باشد یا حداقل این اطلاعات را با او در میان بگذارید.

7)فعال در تحرک سالمند و کمک به نرمش‌های لازم

بسیاری از سالمندان نیاز به تحرک‌های در سطح توان خود و انجام نرمش‌های روزانه دارند تا از خشکی مفاصل و عضلات جلوگیری شده و قادر به انجام کارهای عادی روزمره خود باشند. از این جهت لازم است که پرستار در صورت نیاز بتواند این حرکات را با فرد سالمند، تمرین کند.

ویژگی های پرستار سالمند

پرستار سالمند لازم است با فرد سالمند، همراهی، هم صحبتی و تمرین ورزش داشته باشد.

8)مهربانی و دلسوزی

سالمندان نیز مانند کودکان، نیازمند محبت و توجه زیاد هستند و یک پرستار حرفه‌ای، باید درک درستی نسبت به این موضوع داشته‌باشد و بتواند با فرد سالمند، با مهربانی و دلسوزی رفتار کند.

9)همراهی و همصحبتی با سالمند

سالمندان از کار و اشتغال فراغت داشته و معمولا بی حوصلگی زیادی را تجربه می‌کنند. از این روی پرستار باید بتواند با سالمند همصبحتی داشته و اوقات او را به این شکل با نشاط بیشتری همراه سازد. این یکی از معیارهای مهم برای انتخاب پرستار سالمند است.

10)شناخت نسبی داروهای روتین دوران سالمند

بیشتر سالمندان، داروهای مختلفی در شبانه روز مصرف می‌کنند؛ از جمله داروهای فشار خون، دیابت و … . لازم است که حتما پرستار، در خصوص این داروها اطلاعات کافی داشته باشد.

پیشنهاد مقاله: نکات مهم در استخدام (پرستار شبانه روزی سالمند) – پرستار اول

روش‌هایی برای پیدا کردن پرستار سالمند باتجربه

قطعا روش‌های مختلفی برای انتخاب پرستار سالمند وجود دارد. شما می‌توانید به آگهی‌های مختلف مراجعه کرده یا از دوست و آشنا، سراغ یک پرستار سالمند حرفه‌ای را بگیرید. اما در ازای تمام این روش‌های مختلف برای یافتن بهترین پرستار سالمند، مراجعه به یک موسسه پرستاری، مناسب‌ترین تصمیمی است که می‌توانید بگیرید. به این صورت شما می‌توانید با خیال راحت و با ارائه شرایط و نیازهای فرد سالمند خود، بهترین پرستار را مناسب او، استخدام کنید.

سخن پایانی

در نهایت اگر می‌پرسید که چطور بهترین پرستار سالمند را انتخاب کنیم؟، باید گفت که بهترین روش مراجعه به شرکت پرستاری پرستار اول است. به این صورت شما می‌توانید با خیال راحت، بهترین پرستار سالمند را استخدام کرده و از خدمات درجه یک، برخوردار شوید. شما چه نظری در این باره دارید؟


سوالات متداول

هزینه استخدام و انتخاب پرستار سالمند چقدر است؟

بسته به این که سالمند شما چه شرایطی داشته و برای چند ساعت در شبانه روز پرستار را نیاز داشته باشید، هزینه استخدام آن، متفاوت خواهد بود.

اصلی‌ترین معیارهای مهم برای انتخاب پرستار سالمند، کدامند؟

آگاهی نسبت به شرایط فیزیکی و روانی سالمندان، صبوری، دلسوزی، مسئولیت پذیری، شناخت تغذیه مناسب سالمندان و … از مهم‌ترین این معیارها هستند.

بهترین روش برای یافتن بهترین پرستار سالمند کدامند؟

برای یافتن بهترین پرستار سالمند حرفه‌ای، می‌توانید به آگهی‌های استخدام مراجعه کرده یا به سراغ شرکت‌های پرستاری بروید.

از کجا بهترین پرستار سالمند را استخدام کنیم؟

موسسه پرستاری پرستار اول، بهترین خدمات پرستاری سالمند را ارائه کرده و شما می‌توانید برای استخدام پرستار سالمند، به این شرکت مراجعه کنید.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.