تاریخ انتشار: سپتامبر 13, 2023نویسنده: دسته بندی: کودک
چرا مربی و مدرس کودک در منزل استخدام کنیم؟

بنا به آموزه‌های دینی و اجتماعی ما و هم‌چنین طبق گفته‌های دانشمندان و روانشناسان حوزه کودک، دوران کودکی طلایی‌ترین فرصت برای آموزش است. امروزه به خاطر شرایط اقتصادی خانواده‌ها، والدین شاغل بوده و زمان کافی برای آموزش به فرزندان خود ندارند. از طرفی بهترین زمان آموزش به کودکان، ساعت‌های اولیه صبح است که والدین‌شان سر کار هستند. در چنین شرایطی بهترین کار استخدام مربی کودک در منزل است. چرا که اولا کودک در محیط خانه حضور دارد که باعث حفظ آرامش او می‌شود. دوما مراجعه مربی خصوصی به منزل شما، باعث می‌شود کودک‌تان خیلی سریع‌تر نسبت به محیط بیرون با مربی خود ارتباط برقرار کند. در این مقاله از شرکت پرستاری پرستار اول می‌خواهیم مهم‌ترین مزایای استخدام مربی خصوصی کودک در منزل را بررسی کنیم.

مزایای استخدام مربی خصوصی کودک در منزل

از آنجایی که آموزش نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت و آینده کودک دارد، خانواده‌ها سعی می‌کنند بهترین روش‌های آموزشی را برای فرزندان خودشان استفاده کنند. در این راه کمک گرفتن از مربی و مدرس خصوصی در منزل یکی از راحت‌ترین و بهترین روش‌های آموزشی است.

مزایای استخدام مربی خصوصی کودک در منزل

استخدام مربی خصوصی کودک در منزل از مزایای زیادی برخوردار است.

با استخدام مربی کودک در منزل، فرزند شما مستقیماً با نظارت و طبق خواسته شما و همچنین طبق توانایی‌های خودش آموزش‌های لازم را می‌بیند. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از خانواده‌ها به استخدام مربی کودک در منزل تمایل دارند. اگر بخواهیم مهم‌ترین مزایای استخدام مربی خصوصی کودک در منزل را بیان کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم.

پیشنهاد مقاله : مربی کودک خوب چه خصوصیاتی دارد؟

کیفیت آموزش

یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام مربی کودک در منزل، کیفیت بالای آن در آموزش است. بسیاری از خانواده‌ها معتقدند که کلاس‌های جمعی و شلوغ باعث پایین آمدن کیفیت آموزش تا حد زیادی می‌شود. طبیعتا یک مربی و مدرس آموزشی نمی‌تواند با کیفیت بالایی به ۲۰ یا ۳۰ دانش آموز به طور هم‌زمان تدریس کند. اما یک مربی خصوصی همه تمرکزش را برای یک دانش آموز گذاشته و با کیفیت بسیار بالا دوره آموزشی مد نظر خانواده را برگزار می‌کند.

کیفیت آموزش مربی کودک در منزل

از مهم‌ترین مزایای استخدام مربی کودک در منزل، کیفیت بالای آن در آموزش است.

همچنین خانواده‌ها می‌توانند به اندازه انرژی و شرایط فرزندشان به او آموزش دهند و مطمئن شوند که کودک به خوبی تمامی آموزش‌ها را فرا می‌گیرد. علاوه بر این یکی از مسائلی که همیشه مورد اعتراض خانواده‌ها بوده، محتوای آموزشی است. اکثر خانواده‌ها معتقدند که محتوای آموزشی مدارس دولتی و خصوصی از کیفیت لازم برای تمام استعدادها برخوردار نیستند.

شما می‌توانید با استخدام یک مربی کودک در منزل، فرزندتان را با بهترین متدهای آموزشی و پروشی آموزش دهید. همچنین با استفاده از آموزش‌های تکمیلی استعدادهای نهفته‌ آن‌ها را شکوفا کنید.

تکلیف محور نبودن

یکی از مشکلات اساسی سیستم آموزشی کشور ما تکلیف محور بودن آن است. در مدارس دولتی و خصوصی ایران، کودکی که تکالیف خود را به درستی و به موقع انجام می‌دهد باهوش‌تر از دیگر کودکان است. در صورتی که تکالیف زیاد و اجبار به نوشتن آن باعث ایجاد حس بد و حتی تنفر در دانش‌آموز می‌شود.

به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان حس بدی نسبت به مدرسه و انجام این تکالیف زیاد و سخت دارند. اما زمانی که شما در خانه فرزند خودتان را تحت آموزش قرار می‌دهید، آموزش طبق توانایی فرزند شما شخصی‌سازی می‌شود. بنابراین دیگر نیاز نیست که فرزند شما برای یادگیری آموزش‌ها، تکالیف زیادی انجام دهد و همین مسئله باعث ایجاد اشتیاق در کودک برای یادگیری می‌شود.

پیشنهاد مقاله : مراقبت از کودک بعد از مدرسه

آموزش مطابق با توانایی کودک شما

برای این که فرزندتان را طبق توانایی‌های خودش آموزش دهید، باید یک مربی و مدرس کودک در منزل استخدام کنید. این مربی می‌تواند طبق ویژگی‌ها و توانایی‌های فرزند شما آموزش‌های لازم را به او تدریس کند. اگر یک کودک کم‌توان یا ناتوان دارید یا فکر می‌کنید فرزندتان نسبت به همسالان خودش تیزهوش‌تر است، بهتر است یک مربی آموزشی استخدام کنید. با این کار مربی بر اساس توانایی‌ها و استعدادهای فرزندتان به او آموزش‌های لازم را می‌دهد. شما با کمک مربی آموزشی می‌توانید محدودیت‌های زمانی، مکانی و همچنین محدودیت‌های منابع که در آموزش‌های دولتی و مدارس وجود دارند را از بین ببرید.

دوری از محیط منفی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها نگرانی برای قرار گرفتن فرزندشان در محیط منفی مدرسه است. قلدری دانش‌آموزانی که در پایه‌های بالاتر هستند، همچنین مقایسه دانش آموزان با یکدیگر و زدن برچسب روی آن‌ها باعث ایجاد حس منفی در کودکان می‌شود. علاوه بر این کاهش شدید اعتماد به نفس در کودکان از جمله عوارض قرار گرفتن کودک در فضای منفی است.

این اتفاق روی آینده کودک تاثیر بسیار زیادی گذاشته و باعث ایجاد افسردگی، اختلالات خواب، تنش‌های عصبی و… در فرزند شما می‌شود. خانواده‌ها دوست ندارند فرزندشان مخصوصاً در سنین کم در چنین شرایطی قرار بگیرند، بنابراین اقدام به استخدام یک مربی یا مدرس در منزل می‌کنند. مربی آموزشی در منزل می‌تواند کودک شما را در محیط آشنا و امن خانه و به بهترین شکل آموزش دهد‌. این مسئله یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام مربی کودک در منزل به حساب می‌آید.

سازگار بودن کودک با محیط آموزش

در بسیاری از مواقع سازگاری با محیط مدرسه و آموزش برای کودکان، مخصوصاً برای کودکان کم‌رو و خجالتی یک چالش سخت است. بعضی از خانواده‌ها به خاطر شرایط‌شان مجبور به جابجایی محل زندگی خود هستند، در چنین شرایطی کودک باید هر سال به یک مدرسه جدید برود. سازگاری و تطبیق با محیط جدید آموزشی باعث تاثیر منفی در کودک شده و باعث افت تحصیلی او می‌شود. بهتر است خانواده‌ها در این مواقع برای فرزند خود اقدام به استخدام مربی کودک در منزل کنند. فرزند شما در محیط خانه احساس بهتری داشته و با تمرکز بیشتری می‌تواند دوره‌های آموزشی خودش را بگذراند.

استخدام مربی کودک از پرستار اول

در این مقاله از سایت مجموعه بزرگ پرستار اول در مورد اهمیت استخدام مربی و مدرس کودک در منزل صحبت کردیم. گفتیم فایده استفاده از خدمات آموزش کودکان در منزل اول به خود کودک و بعد به خانواده او برمی‌گردد. با استخدام مربی کودک در منزل، کودک با حفظ آرامش و اعتماد به نفس با مربی خود ارتباط گرفته و آموزش می‌بیند. پرستار اول یکی از معتبرترین مراکز خدمات مربی آموزشی کودکان در منزل است که بهترین خدمات آموزشی را به فرزاندن شما ارائه می‌کند. اگر قصد استخدام مربی و مدرس کودک در منزل دارید، با ما تماس بگیرید.


سوالات متداول

چرا مهدکودک‌ها فضای آموزشی مناسبی برای کودکان نیستند؟

چون این مراکز از تعداد زیادی کودک مراقبت می‌کنند، بنابراین فرصت آموزش اختصاصی بر اساس توانمندی‌هایشان را ندارند.

مزایای استخدام مربی کودک در منزل چیست؟

حفظ آرامش و اعتماد به نفس کودک، آموزش کودک بر اساس توانایی‌هایش، دوری از قرار گرفتن در محیط منفی و تکلیف محور نبودن.

کیفیت آموزشی آموزش در منزل با مدرسه چه تفاوتی دارد؟

در مدرسه تعداد دانش‌آموزان 20 یا 30 نفر به ازای یک معلم است. در حالی که در آموزش خصوصی فقط کودک شما با مربی اختصاصی خود آموزش می‌بیند.

آیا آموزش کودک در منزل او را از محیط اجتماع دور می‌کند؟

خیر، هدف آموزش کودک در منزل بالاتر بردن کیفیت مطالب ارائه شده با توجه به توانایی‌ها و استعدادهای او است. کودک با آموزش صحیح در دوران کودکی، به یک شخص مفید و هدفمند در آینده تبدیل می‌شود.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.