تاریخ انتشار: سپتامبر 29, 2018نویسنده: دسته بندی: کودک
پرستار بچه باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

پرستار کودک در منزل :

پرستار کودک یا nanny آیا شما هم جز افرادی هستید که تصمیم به استخدام پرستار کودک در منزل گرفته اید؟ اما نمی دانید که برای استخدام پرستار بچه باید چه کاری انجام دهید؟ شما به عنوان پدر و مادر؛ چگونه می توانید به فردی که به عنوان مراقب کودک فرزند شما تصمیم به کار دارد اعتماد کنید؟ در این میان آیا بهتر است که از موسسه پرستاری اقدام کنید و یا خود شخصا اقدام به استخدام پرستار کودک در منزل نمایید؟ چه آیتم هایی را مد نظر باید داشته باشید؟

در این مقاله به تفصیل سعی شده است به نکاتی در خصوص ویژگی های پرستار بچه اشاره شود که می تواند راهنمای شما در این خصوص باشد

پرستار کودک در منزل

قبل از اینکه به ویژگی هایی که پرستار بچه توجه داشته باشید حتما ضروری است که در خصوص تمام مواردی که می تواند به فرزند شما و پرستار بچه شما مربوط باشد با شریک زندگیتان صحبت کرده و توافق حاصل نمایید. از وضعیت ظاهری پرستار کودک تا وضعیت روانی مراقب کوک. از تعداد ساعات کاری پرستار بچه شما الی شرح وظایفی که پرستار بچه لازم است که انجام دهد. اگر چه ممکن است که شما فکر کنید مگر چقدر این مسایل ممکن است که در تربیت و نگهداری بچه شما مهم واقع شود؛ ولیکن توافق شما با همسرتان برای استخدام پرستار کودک در منزل بسیار امر مهمی تلقی می شود. همچنین یک نفر از بین شما باید مسول ارتباط با پرستار بچه باشد که پرستار بچه فقط با یک نفر مسایل را چک کند تا در این بین باعث نشود که عدم هماهنگی به وجود آید. بهتر است که در این میان مادر کودک این وظیفه را بر عهده بگیرد؛ زیرا که هر دو خانم هستند و بهتر می توانند در مورد موضوعات مختلف به نتایج مشترک دست پیدا کنند.

پرستار کودک در منزل

وظایف پرستار کودک در منزل

پرستار بچه با توجه به توافق حاصل بین شما می تواند وظایف متفاوتی را بر عهده بگیرد ولی مهم ترین وظیفه پرستار بچه؛ مراقبت از کودک شما می باشد. به خصوص زمانی که پرستار نوزاد استخدام می کنید؛ مراقبت های اولیه می تواند حرف اول و اصلی را دراین مورد بزند. مراقب های جسمی و اینکه پرستار نوزاد شما خود تجربه مادر شدن را داشته باشد تا بتواند در شرایط بحرانی و حساس مداخلات لازم را انجام دهد؛ از نکات اساسی می باشد.

پرستار بچه؛ می تواند در کنار نگهداری و مراقبت از کودک شما در زمینه مسایل مربوط به خانه به مانند؛ درست کردن غذا؛ گردگیری و جاروکشی منزل؛ خرید منزل و … به شما کمک کند. البته لازم است که در ابتدا سعی کنید در خصوص جزییات شرح وظایف پرستار کودک توافق حاصل کنید تا بعدا دچار مشکل نگردید. همچنین ضروری است که شرح وظایف پرستار کودک  شما به صورت مکتوب و در قراردادی که بین شما و مراقب کودک شما بسته شده است به تفصیل آورده شود. زیرا تجربه نشان داده است که شما به این شرح وظایف به وفور مراجعه خواهید کرد.

هیچ موقع ارزش کار پرستار بچه خود را پایین نیاورید. شما باارزش ترین دارایی خود را به او سپرده اید. بنابراین ایجاب می کند که احترام او را نگه داشته و با او با ادب برخورد کنید. وظیفه اصلی او مراقبت از کودک شما می باشد در درجه اول؛ ولیکن اگر هم با درخواست شما جهت انجام امور منزل موافقت کرده است؛ به معنی اینکه نظافتچی می باشد نیست. پس سعی کنید در حد شرح وظایف او از پرستار کودک خود انتظار داشته باشید.

پیشنهاد مقاله : 10 نشانه هشداردهنده زمان تعویض پرستار بچه

تجربه پرستار کودک :

توجه داشته باشید که استخدام پرستار بچه با استخدام پرستار سالمند؛ دو مورد متفاوت از هم می باشند؛ زیرا که این درست است که هر دو مورد کار نگهداری و پرستاری می باشد ولی روحیات پرستار سالمند با روحیات پرستار کودک کاملا متفاوت می باشد. به همین جهت سعی کنید فردی را به عنوان پرستار بچه خود انتخاب کنید که قبلا نیز در خصوص نگهداری و مراقبت از کودکان تجربه و تبحر کافی را داشته باشد. یک مراقب سالمند خوب لزوما مراقب کودک خوب نخواهد بود.

پرستار کودک در منزل

ساعات کاری پرستار بچه :

شما چه تایمی را احتیاج به پرستار بچه دارید؟ این تعداد ساعاتی که شما نیازمند پرستار کودک در منزل هستید می تواند کاملا متغییر باشد یا ساعات کاری ثابتی هستند؟ از ابتدا در خصوص تعداد ساعت کاری که پرستار بچه شما باید در منزل شما حضور داشته باشد صحبت کنید و با او به توافق برسید. اگر شاغل هستید در نظر داشته باشید که پرستار کودی را انتخاب کنید که به سر موقع رسیدن و تاخیر نکردن اهمیت دهد. زیرا که اگر پرستار شما فردی نامرتب باشد در صورتی که شما شاغل باشید می تواند برای موقعیت کری شما دردسر ایجاد کند. لذا از بتدا بهتر است در این خصوص تاکیدات لازم را انجام دهید. همچنین اگر شما موقع تحویل گرفتن کودک خود ممکن است با تاخیر مواجه باشید؛ این موضوع را حتما با پرستار بچه خود در جریان قرار دهید؛ زیرا که اوممکن است برای بعد از منزل شما برنامه ریزی داشته باشد؛ لذا در صورت تاخیر باید از قبل مراقب کودک خود را در جریان قرار دهید و موافقت او را اخذ نمایید.

پرستار کودک در منزل

تحصیلات پرستار بچه :

این که پرستار کودک شما دارای چه تحصیلاتی باشند؛ بستگی به ترجیح شما و شرح وظایفی که در نظر دارید برای پرستار کودک در منزل خود بسپارید دارد. در حال حاضر؛ ترجیح داده می شود که حتی اگر قرار است آموزشی به بچه ها داده شود بیشتر به صورت غیر مستقیم و از طریق بازی باشد.

 

اگر کودک شما بزرگ است و در سنی است که تکالیف درسی دارد؛ بهتر است از پرستاری استفاده کنید که بتواند از عهده نظارت بر تکالیف کودک شما بربیاید. زیرا که قطع یقین در نبود شما؛ کودکان شماحتما به پرستاری احتیاج خواهند داشت که بتوانند آنها را در انجام تکالیف درسی همیاری وهمراهی کنند. این درست است که پرستار کودک شما باید جذبه های لازم را به جهت اینکه بتواند مدافع قوانین منزل شما باشد؛ باید داشته باشد ولیکن حتما باید با مهر و محبت باشد و در عین حال بتواند با بچه ها دوست باشد.

موسسه پرستاری

 

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.