تاریخ انتشار: ژانویه 22, 2019نویسنده: دسته بندی: کودک
مشکلات مرتبط با پرستار کودک کدام ها هستند؟

مشکلات مرتبط با پرستار  کودک کدام مسایل می تواند باشد و والدین چگونه می توانند در حل این مشکلات بهترین راه کارها را انتخاب نمایند. والدینی که هر دو مشغول به کار هستند و نمی توانند از نوزادان خود مراقبت کنند، جهت مراقبت از نوزادان خود، نیاز به پرستار  نوزاد یا مراقب نوزاد دارند. اما در این میان ممکن است مسائلی بین پرستار  کودک در منزل و والدین نوزاد پیش بیاید. ما به عنوان موسسه پرستاری و مراقبتی پرستار اول که دارای سابقه چندین ساله در این حیطه، می باشد این مسئله را مورد بررسی قرار دادیم تا شما والدین عزیز با یک دید و اطمینان کامل برای فرزندان خود بتوانید پرستار مناسب را انتخاب کنید. که حداقل مشکلات مرتبط با پرستار کودک را داشته باشید.

مشکلات مرتبط با پرستار کودک

در انتخاب پرستار  نوزاد باید به چه نکاتی دقت کنید تا مشکلات مرتبط با پرستار کودک کم گردد؟

 • محبت و اعتماد نسبت به بقیه مسائل در اولویت قرار دارد. پس باید پرستار نوزاد را انتخاب کنید که این دو ویژگی شخصیتی را دارا باشد. یعنی محبت کافی را برای فرزندانتان داشته و بتواند اعتماد کامل کودکان را جلب کند. این مورد سبب کم شدن مشکلات مرتبط با پرستار کودک می گردد.
 • باید تمام مسائل هویتی پرستار را جویا باشید. محل زندگی، خانواده، سن، همسر و ….
 • بسته به نیاز های شما مراقب کودک در منزل شما باید کاربلد باشد و حتما دوره های پرستاری و مراقبت از کودک را گذرانده باشد.
 • اگر دنبال پرستار شبانه روزی هستید باید تجربه پرستار کودک شبانه روزی را داشته باد و به این دلیل حتما و به هنگام استخدام سابقه پرستار را جویا شوید.
 • باید تمام وظایف درخواستی را برای مراقب کودک خود قید کنید و اگر نوزادتان یک مشکل یا عادتی دارد باید حتما با پرستار در جریان بگذاید. این مسایل سبب می شود که مشکلات مرتبط با پرستار کودک کاهش یابد.
 • صحبت کردن با تعداد زیادی پرستارها به این معنا نیست که شما بهترین پرستار را از بین آنها انتخاب می کنید. باید با یک موسسه پرستاری معتبر جهت گرفتن پرستار کودک خوب هماهنگ شوید و شرایط خود را برای آن ها اعلام کرده و موسسه پرستاری هم بسته به شرایط شما یک یا چند پرستار کودک با تجربه انتخاب کرده و اعزام می کند البته پرستار کودک چند روز آزمایشی کار کرده و در صورت تایید والدین قرارداد بسته می شود. این شرایط هم مطمئن تر می باشد چون طرف قرارداد خود شخص نبوده و یک شرکت یا موسسه پرستاری معتبر می باشد.
 • باید به هزینه های پرستاری از کودک توجه کنید. و به بازه قرار داد هم توجه کنید.
 • دقت کنید که یک پرستار خوب پیدا کنید. چون تغییر زود  هنگام پرستار برای نوزادتان هم مشکل ساز است. کودکان به پرستاران خود عادت می کنند و با تغییر زود به زود آنها ممکن است بدخلقی در کودکتان مشاهده شود . این مورد سبب کم شدن مشکلات مرتبط با پرستار کودک می گردد.
 • اگر یک پرستار با تجربه انتخاب کرده اید، با خانواده هایی که قبلا کار کرده مصاحبه کنید و نظر آنها را در مورد پرستارتان بپرسید. این خود سبب می شود تا مشکلات مرتبط با پرستار کودک کاهش یابد.
 • چند روز با پرستار پیش نوزاد بمانید تا از اخلاق و رفتار آن با نوزادتان مطئن شوید و برای اطمینان بیشتر می توانید در خانه دوربین نصب کنید تا رفتارهای پرستار را کنترل کنید.

مشکلات مرتبط با پرستار کودک

مشکلات مرتبط با پرستار کودک کدام ها هستند؟

خیلی وقت ها پیش می آید که هر  پدر و مادر به علت مشغله های کاری، نمی توانند از کودکان خود مراقبت کنند و در این شرایط گرفتن یک پرستار خوب برای مراقبت از فرزندانشان کاری معمول است. اولویت اول والدین در آسایش بودن فرزندانشان است. ولی حساسیت هایی که والدین در مورد فرزندانشان دارند باعث ایجاد مسائلی بین پرستاران و والدین می شود. ما در این زمینه هم با والدین و هم پرستارها صحبت کرده و مسائلی را جمع بندی کردیم که با رعایت دو طرف قرارداد مشکلات مرتبط با پرستارکودک به کمترین مقدار خود می رسد. در قسمت بعدی مسائل را مطرح کرده ایم:

 • پرستاری که برای نوزادتان می گیرید ممکن است غریبه باشد و چون شما هزینه مراقبت را به موسسه پرستاری پرداخت می کنید نباید به این معنی باشد که پرستار به طور کامل باید در اختیار شما قرار گیرد و شما صاحب پرستار هستید. باید تمام شرح وظایف پرستار کودک در قرارداد قید شده و طبق آن قرارداد پیش بروید. اگر کار اضافی و بیش از مسئولیت پرستار کودک خواستار شدید باید این شرایط را قید کرده و هزینه های آن را متقبل شوید.
 • اگر شما تجربه نگهداری از کودک را ندارید باید این اجازه را به پرستار بدهید تا از کودکتان مراقبت کند. و اعتماد کامل داشته باشید که کارش را به بهترین صورت انجام خواهد داد. کودک ممکن است در بازه های سنی مختلف کارهایی را انجام دهد که طبیعی بوده حساسیت به خرج دادن شما در این زمینه ها و بدرفتاری کردن با پرستار چیزی را تغییر نخواهد داد.
 • باید پرستار امنیت کامل در خانه داشته باشد. این مورد سبب کم شدن مشکلات مرتبط با پرستار کودک می گردد.
 • رفتار شما با مراقب کودک در منزل باید مثل یکی از اعضای خانواده و رفتار آن هم باید متقابلو با احترام باشد. چون در این صورت پرستار نوزاد را مثل فرزند خود می داند. پس باید تمام احتیاجات پرستار در خانه از جمله خوراک و … تامین شود. این عوامل سبب کاهش مشکلات مربوط به پرستار کودک می گردد.
 • با پرستار در طول روز در ارتباط باشید و احتیاجات و حال نوزاد خود را جویا شوید.
 • پرستار باید محرم راز خانواده باشد.
 • هر دو طرف قرار داد باید نسبت به هم احترام و محبت داشته باشند و این را باید قبول کنند که گذر زمان نمی تواند شرایط قرارداد را تغییر دهد. وظایف دو طرف باید به طور کامل انجام پذیرد. در یک جمله خلاصه، خواهش نمی تواند جایگزین قوانین قرارداد باشد.
 • پرستار در حین انجام وظیفه نباید کارهای شخصی خود را انجام دهد. نگهداری و مراقبت از کودک و انجام وظایف مربوط به کودک در اولویت قرار دارد.
 • اگر پرستار مسئول انجام کارها و امور منزل نیست. پس نباید از او درخواست کنید کارهای منزل شما را انجام دهد مگر این که در قرار داد موسسه پرستاری آمده باشد.
 • شاید این مسئله خیلی کم اتفاق بیافتد ولی غیر ممکن نیست، از گذاشتن وسایل قیمتی و اشیاء با ارزش در دسترس پرستاران خودداری کنید. البته این را هم اطمینان داشته باشید که اگر طرف قرا داد شما یک موسسه معتبر می باشد با همچین مسائلی روبرو نخواهید شد.

موسسه پرستاری

 

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.