تاریخ انتشار: اکتبر 28, 2020نویسنده: دسته بندی: مقالات, سالمند
درمان در منزل برای سالمند مبتلا به سکته قلبی چه مزایایی دارد ؟

درمان در منزل Home care برای سالمند مبتلا به سکته قلبی یکی از بهترین اقداماتی است که می توان در جهت بهبود شرایط سالمند انجام داد.

مزایای درمان در منزل

وقتی یکی از اعضای سالمند خانواده دچار حمله قلبی می شود ،  قطعا می خواهید تمام تلاش خود را انجام دهید تا به او در یافتن مجدد بهبودی کمک کنید. خبر خوب این است که اکثر افراد  از اولین حمله قلبی خود به طور کامل بهبود می یابند. محققان برا این باورند که سالمند تحت تأثیر سن ، درجه سلامتی و شدت حمله قلبی  میزان بهبودی متفاوتی خواهد داشت. اما با ارائه مراقبت از سالمندان پس از حمله قلبی ، می توانید شانس بهبودی کامل سالمند  را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

 

مراقبت و درمان در منزل

روش های مختلف مراقبت در منزل وجود دارد که شامل  مراقبین خانوادگی(اعضای خانواده) ، متخصصان مراقبت های پزشکی یا ارائه دهندگان خدمات مراقبت های غیر پزشکی  هستند  که نقش عمده ای در  بهبودی بیمار پس از حمله قلبی دارند. “برای بسیاری از سالمندان ، داشتن این سیستم پشتیبانی  د رمنزل می تواند تفاوت بین بهبودی کامل و بستری مجدد در بیمارستان باشد.”

اگر همسر ، پدر یا مادر یا مادربزرگ و پدر بزرگ شما اخیراً دچار ایست قلبی شده باشند ، می توانید نقش اساسی در مسیر بهبودی آنها داشته باشید. در  مقاله زیر ،  برخی از دستورالعمل ها را برای مراقبت از سالمندان پس از حمله قلبی شرح داده ایم که در روند بهبود سالمند مفید خواهد بود.

دستورات پزشک را دنبال کنید

مهمترین اقدامی که می توانید هنگام مراقبت از شخصی بعد از حمله قلبی انجام دهید ، دنبال کردن دقیق دستورات پزشک است. پزشک شما ممکن است طیف وسیعی از داروها را تجویز کند و یا یک برنامه توانبخشی را توصیه کند.

بنابراین ، اگر می خواهید نقشی اساسی در روند بهبودی سالمند بازی کنید ، مطمئن شوید که شما یا شخصی که به او اعتماد دارید برای ثبت دستورالعمل های پزشکی تجویز شده توسط پزشک خود در آنجا هستید.به صحبت های دکتر  توجه زیادی داشته باشید ، یادداشت برداری کنید و از پرسیدن سوال یا درخواست توضیحات بیشتر برای درمان در منزل اجتناب ننمایید.

فواید درمان در منزل

بعد از حمله قلبی ، بیشتر بیماران بین یک تا سه ماه استراحت و بهبودی را سپری می کنند.

برای بیشتر شدن شانس بهبودی عزیزتان ، مهم است که آنها در طول روند بهبود در راحت ترین حالت ممکن کار های خود را انجام دهند. در این مدت مهم است که کسی در منزل حضور داشته باشد تا زندگی روزمره را برای سالمند  راحت تر کند. ارائه مراقبت از سالمندان پس از حمله قلبی می تواند به معنای ارائه یک کمک بسیار مفید برای انجام فعالیت های بدنی مانند نظافت منزل ، شستشوی لباس ها ، باغبانی یا چمن زنی باشد.

بسته به شرایط سالمند ، این کار ها ممکن است به معنای کمک به او در لباس پوشیدن ، استحمام یا رفتن به دستشویی متفاوت باشد. این فعالیت ها  میزان استرس را بر روی سیستم قلبی عروقی سالمند کاهش می دهد و خطر حمله قلبی دوم را کاهش می دهد.

از تغییرات سبک زندگی پشتیبانی کنید

بیشتر حملات قلبی را می توان تا حدودی در عوامل خطرساز در سبک زندگی فرد جستجو کرد. این عوامل خطر می تواند شامل اضافه وزن ، عادات غذایی ، شرایط سلامتی قبلی یا سابقه سیگار کشیدن باشد. پس از حمله قلبی سالمند ، پزشک وی احتمالاً مقداری تغییر در سبک زندگی وی را توصیه می کند.

ارائه مراقبت از سالمندان یا درمان در منزل پس از حمله قلبی به طور معمول به معنای حمایت از سالمندتان از طریق ایجاد تغییر در سبک زندگی است.

کاهش وزن ، ترک سیگار ، یا شروع به ورزش برای هر فردی دشوار است و این به ویژه در اواخر زندگی صدق می کند. یک مراقب خانواده می تواند با کمک به برنامه ریزی غذا و تهیه غذا ، به عنوان یک شریک ورزشی یا صرفاً با ارائه کلمات تشویقی ، این روند را آسان کند.

پس از حمله قلبی، سالمند شما در معرض خطر بیشتری برای حمله دوم قرار دارد. در صورت بروز این مسئله ، ضروری است که سالمند شما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند.

بهترین راه برای انجام این کار ، یادگیری علائم حمله قلبی و نظارت دقیق بر سالمندتان از نظر نشانه های ایست قلبی است. سعی کنید همیشه شخصی را در کنار عزیز خود داشته باشید و اگر به نظر می رسد حمله دوم را تجربه کرده است ، بلافاصله با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

 

استخدام پرستار یا مراقب باتجربه برای درمان در منزل

مراقبت از سالمندان بعد از حمله قلبی می تواند به عهده یک فرد یا حتی کل خانواده باشد. راهی که بسیاری از خانواده ها از آن استفاده می کنند استخدام یک دستیار حرفه ای مراقبت و درمان در منزل برای کمک به جنبه های غیر پزشکی مراقبت از سالمندان پس از حمله قلبی است.

اگر فکر می کنید در مراقبت از سالمندان بعد از حمله قلبی به کمک نیاز دارید میتوانید با مراکز ارسال پرستار و مراقب با تجربه تماس بگیرید و نیروی مناسب شرایط خود را انتخاب کنید.

مزایای خدمات درمان در منزل برای سالمندان پس از حمله قلبی

استخدام یک ارائه دهنده خدمات مراقبت و درمان در منزل برای سالمندان می تواند مزایای بسیار متنوعی را ارائه دهد زیرا سالمند  در حال بهبودی از حمله قلبی است.

مراقبت و درمان در منزل

برخی از این مزایا عبارتند از:

مراقبت و نگهداری در محیطی امن

در حالی که سالمند  پس از حمله قلبی در بیمارستان بستری هستند ، توسط یک تیم مراقبت اختصاصی متشکل از متخصصان و پزشکان و پرستاران ،مراقبت می شوند. بازگشت به خانه و فقدان این سطح از کمک میتواند برای سالمند شما همراه با استرس و چالش برانگیز باشد. مراقبت در منزل توسط پرستار می تواند سطح استرس در بیمار را کاهش دهد و معاینه توسط پزشک در خانه در طول دوره نقاهت برای بیمار شما سطح تنش را می کاهد.

میزان استراحتی که آن نیاز دارند.

بهبودی از حمله قلبی می تواند طاقت فرسا باشد. بدن بیمار سالمند شما برای التیام و تقویت بیشتر به استراحت زیادی نیاز دارد ، اما همه وظایفی که در خانه در انتظار آنها است می تواند استراحت مورد نیاز را برای آنها غیرممکن کند.

یک ارائه دهنده خدمات مراقبت و درمان در منزل می تواند وظایف اساسی زندگی روزمره سالمند را بر عهده بگیرد تا اطمینان حاصل شود که سالمند مشغول به استراحت است  ، خانه تمیز ، سالم و ایمن باقی بماند. این کار ها می تواند شامل شستن ظرف ها ، شستن لباس ها و کمک به تهیه وعده های غذایی و میان وعده های سالم باشد.

حمایت عاطفی در درمان در منزل

حمایت عاطفی

تجربه یک حمله قلبی برای  سالمند  بسیار ترسناک است. آنها ممکن است دائما در مورد مرگ و میر و بیماری و توانایی هایی که از دست داده اند فکر کنند. آنها همچنین ممکن است از احتمال حمله قلبی دیگری ترس داشته باشند.

یک پرستار سالمند  برای حمایت ، تشویق و همراهی عاطفی سالمند در آنجا حضور دارد که به آنها کمک می کند چالشهایی را که با آنها روبرو هستند را شناسایی نموده و بر این مشکلات غلبه نمایند.

تداوم و تشویق فعالیت بدنی

اینکار ممکن است برای یک شخص سالمند پس از حمله ی قلبی غیر ممکن به نظر برسد. با این حال ، این سالمندان باید برای ادامه حرکت تلاش کنند. خستگی و تنگی نفس آنها بهانه ای آسان برای توقف حرکت است. فعالیت بدنی می تواند به تقویت عضلات قلب کمک کند ، که برای افراد در هر سنی مفید است. اینکار می تواند به بهبود خلق و خو ، افزایش سطح انرژی و کاهش استرس کمک کند. به علاوه ، کاهش وزن می تواند به کنترل وزن ، کاهش کلسترول و بهبود گردش خون کمک کند.

برخی از سالمندان ممکن است تمرینات خاصی را از یک متخصص فیزیوتراپی جهت بهبود سریع تر دریافت کنند. یک مراقب می تواند به سالمند کمک کند هر روز با دقت و ایمنی تمرینات خود را انجام دهد. این امر می تواند به سالمندان کمک کند تا عضلات و قدرت  بدنی خود را بدون نیاز به مراجعه به یک مرکز توان بخشی بهبود بخشند.

مرکز پرستاری پرستار اول با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری به سالمندان ، کودکان و بیماران گرامی، اماده ارائه خدمات شبانه روزی به همشهریان گرامی می باشد.

 

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.