تاریخ انتشار: جولای 31, 2023نویسنده: دسته بندی: روانشناسی
بهترین روانشناس کودک در تهران

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در مورد کودکان باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه‌ی تربیت آن‌ها است. فردی که در کودکی دچار مشکلات تربیتی و رفتاری شده باشد، نمی‌تواند در بزرگ سالی به موفقیت برسد. به همین دلیل است که خانواده‌ها روی رشد شخصیتی، مسئولیت پذیری، تربیت درست و… کودکان خود بسیار حساس هستند. اما آیا همه‌ی خانواده‌ها علم رفتار درست با فرزندان خود را دارند؟ مسلما پاسخ به این سوال منفی است. برای این که بتوانیم مشکلات روان شناختی کودک‌مان را از بین ببریم و یک کودک مسئولیت پذیر تربیت کنیم، باید از روانشناس کودک کمک بگیریم. نکته‌ی مهم‌ دیگری که خانواده‌ها با کمک از روانشناس کودک می‌توانند به ان دست یابند، کشف استعداد کودک‌شان است. روانشناسان با صحبت و بررسی رفتار و شخصیت کودک دلبندتان می‌توانند استعداد نهفته‌ی آن‌ها را کشف کنند. امروز در این مقاله از مرکز خدمات پرستاری پرستار اول می‌خواهیم در مورد بهترین روانشناس کودک در تهران با شما عزیزان صحبت کنیم. اگر شما هم کودکی دارید که نحوه‌ صحیح تربیت آن برای شما مهم است یا وظیفه‌ پرستاری یک کودک را بر عهده دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لیست روانشناس کودک در تهران

در سال‌های گذشته تعداد روانشناسانی که تخصص روانشاسی کودک را دریافت کرده‌اند، بسیار افزایش یافته است. همین افزایش تعداد باعث ایجاد رقابت و ارائه خدمات متفاوت بین روانشناسان کودک شده است. ما در این قسمت از این مقاله می‌خواهیم لیست متخصصین روانشناس کودک در تهران را بررسی کنیم. اگر شما هم به دنبال روانشناس کودک خوب در تهران هستید و یا به دنبال نگهداری از کودک و نوزاد با ما همراه باشید.

 1. دکتر ناهید کرمی
 2. دکتر مهسا ساداتی
 3. دکتر لیلا بهرام پور
 4. دکتر وحیده عظیمی
 5. دکتر ناهید محمدی
 6. دکتر فرزانه محمدی

در ادامه به شناخت بیشتر روانشناسان خواهیم پرداخت.

دکتر ناهید کرمی

اولین شخصی که در لیست روانشناس کودک در تهران قرار می‌گیرد، دکتر ناهید کرمی است. دکتر کرمی دکتری روانشناسی عمومی بوده و تخصص ایشان در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان است.

مهارت های بهترین روانشناسان کودک

بهترین روانشناس کودک باید مهارت بالایی در کشف مشکلات کودکان داشته باشد.

دکتر مهسا ساداتی

یکی دیگر روانشناسانی که می‌تواند در لیست روانشناس کودک در تهران قرار بگیرد، دکتر مهسا ساداتی است. ایشان به عنوان بهترین روانشناس کودکان در تهران بوده و دارای دکتری تخصصی در رشته روانشناسی تربیتی هستند.

دکتر لیلا بهرام پور

روانشناس بعدی که می‌تواند جزو لیست متخصصین روانشناس کودک در تهران قرار بگیرد، دکتر لیلا بهرام است. ایشان در حال حاضر دانشجوی دکترای تخصص مشاوره بوده و به عنوان روانشناس و مشاور کودک و خانواده در حال فعالیت هستند.

دکتر وحیده عظیمی

یکی دیگر از روانشناسانی که جزو لیست روانشناس کودک خوب قرار می‌گیرد، دکتر وحیده عظیمی است. دکتر عظیمی مدرک دکترای تخصصی در رشته روانشناسی دارد و در حوزه روانشناسی کودک فعالیت می‌کند.

دکتر ناهید محمدی

دکتر ناهید محمدی یکی دیگر از متخصصان حوزه‌ روانشناسی است که به در زمینه روانشناسی تربیتی کودک فعالیت می‌کند. دکتر محمدی دارای دکترای تخصصی رشته روانشناسی تربیتی بوده و سابقه‌ تدریس در دانشگاه را در کارنامه کاری خود دارند.

دکتر فرزانه محمدی

دکتر فرزانه محمدی یکی دیگر از روانشناسان کودک است که جزو بهترین روانشناسان کودک در شهر تهران به شمار می‌آیند. ایشان دارای دکترای تخصصی روانشناسی و مشاور تربیتی و تحصیلی کودک و نوجوان هستند.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا لیستی از لیست متخصصین روانشناس کودک در تهران را برای شما عزیزان جمع‌اوری کنیم. قطعا متخصصان زیادی در شهر تهران در حال فعالیت هستند، اما ما در این قسمت تعدادی از متخصصینی که به عنوان بهترین روانشناس کودکان و نوجوانان در تهران شناخته می‌شوند را به شما عزیزان معرفی کردیم.

پیشنهاد مقاله: پرستار کودک در منزل تهران

بهترین روانشناس کودک در تهران کیست؟

برترین روانشناس کودک در تهران روانشناسی است که بتواند مهم‌ترین ویژگی‌های یک روانشناس کودک خوب را داشته باشد. در ادامه‌ برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین روانشناس کودک در تهران را آورده‌ایم:

 1. جلب اعتماد
 2. تجربه
 3. تخصص و دانش بالا
 4. صبوری
 5. کنترل احساسات
 6. مهارت بالا

ویژگی‌های روانشاسان موفق در تهران در بالا ذکر شد. در ادامه بحث به بررسی اجمالی آنها می‌پردازیم.

جلب اعتماد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک روانشناس کودک باید داشته باشد، توانایی جلب اعتماد کودک و خانواده او است. کودک اگر حس خوبی از روانشناس خود نگیرد، نمي‌تواند به او اعتماد کند. این عدم اعتماد باعث می‌شود کودک نتواند ارتباطی هدفمند و رضایت‌بخشس را با متخصص روانشناسی برقرار کند. در واقع عدم اعتماد کودک باعث نرسیدن جلسات مشاوره‌ای به نتیجه نهایی مطلوب می‌شود.

پیشنهاد مقاله: مهمترین تفاوت های بین پرستار کودک و پرستار سالمند

تجربه

ویژگی دیگری که به یک روانشناس کودک کمک می‌کند تا بتواند جزو بالاترین رتبه در لیست متخصصین روانشناس کودک در تهران قرار بگیرد، تجربه است. تجربه به یک روانشناس کودک کمک می‌کند تا ارتباط بهتری با کودک برقرار کند. همچنین این ویژگی کمک می‌کند تا روانشناس بتواند بیماری و مشکل کودک را زودتر تشخیص دهد.

تخصص و دانش بالا

علم روانشناسی هر روز در حال گسترش و پیشرفت است. یک روانشناس کودک خوب باید دانش بالایی داشته باشد تا بتواند بهترین روش‌های درمان و مشاوره را به مراجعین خود ارائه دهد.

صبوری

ویژگی مهم دیگری که یک روانشناس کودک باید داشته باشد، صبوری است. برخی از کودکان بیش فعال هستند یا برعکس خیلی از کودکان در سنین مختلف هستند که از حضور در جمع خجالت می‌کشند.

صبوری روانشناس کودک

ویژگی مهم که یک روانشناس کودک باید داشته باشد، صبوری است.

اگر یک روانشناس کودک صبور نباشد نمی‌تواند مشکل فرزند شما را به خوبی تشخیص داده و او را درمان کند.

کنترل احساسات

مطمئناً یک روانشناس کودک در طول دوران کاری خود با کودکان زیادی روبرو می‌شود. این کودکان هر کدام مشکلات و مسائل مربوط به خودشان را دارند. اگر یک روانشناسی کودک نتواند احساسات خود را کنترل کند، خودش دچار مشکلات رفتاری و شخصیتی خواهد شد.

مهارت بالا

بهترین روانشناس کودک در تهران باید مهارت بالایی در کشف مشکلات کودکان و حل آن‌ها داشته باشد. روانشناس کودک باید بتواند انواع مسائل رفتاری، عاطفی، اجتماعی، روانی، خانوادگی و… را به خوبی بشناسد. اگر یک روانشناس کودک شناختی از این مسائل نداشته باشد، نمی‌تواند مشکلات کودکان مختلف را کشف و برای رفع آن‌ها اقدام کند.

یکی از این مهارت‌ها که باعث می‌شود سریع‌تر و بهتر مشکل کودک تشخیص داده شود، مهارت خوب گوش دادن است. کودکان لا به لای صحبت‌هایی که می‌کنند، مشکلات خودشان را می‌گویند. اگر یک روانشناس کودک توانایی خوب گوش دادن داشته باشد، می‌تواند در کمترین زمان ممکن مشکل کودک را تشخیص دهد.

پیشنهاد مقاله: اختلال در رشد کودکان: نقش والدین و پرستار کودک در درمان این اختلال چیست

کلام پایانی

ما در این مقاله مهم‌ترین ویژگی‌های برترین روانشناس کودک در تهران را بیان کرده و یک لیست روانشناس کودک در تهران را برای شما جمع آوری کردیم. اگر به دنبال پیدا کردن یک روانشناس کودک خوب و یا استخدام پرستار کودک برای فرزندتان هستید، کافی است برای دریافت مشاوره تخصصی با مشاوران پرستار اول تماس بگیرید.


سوالات متداول

بهترین روانشناس کودک در تهران کیست؟

برترین روانشناس کودک در تهران روانشناسی است که بتواند مهم‌ترین ویژگی‌های یک روانشناس کودک خوب را داشته باشد مانند، جلب اعتماد، تجربه، تخصص و دانش بالا، صبوری، کنترل احساسات، مهارت بالا

جلب اعتماد از ویژگی های روانشناس خوب به چه معنا است؟

کودک اگر حس خوبی از روانشناس خود نگیرد، نمی‌تواند به او اعتماد کند. این عدم اعتماد باعث می‌شود کودک نتواند ارتباطی هدفمند و رضایت‌بخشس را با متخصص روانشناسی برقرار کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک روانشناس کودک باید داشته باشد، توانایی جلب اعتماد کودک و خانواده او است.

تخصص و دانش بالا از ویژگی های روانشناس خوب به چه معنا است؟

یک روانشناس کودک خوب باید دانش بالایی داشته باشد تا بتواند بهترین روش‌های درمان و مشاوره را به مراجعین خود ارائه دهد، دانش و مهارت بالا از ویژگی های اصلی یک روانشناس خوب است.

دکتر ناهید محمدی چه کسی است؟

دکتر ناهید محمدی یکی دیگر از متخصصان حوزه‌ روانشناسی است که به در زمینه روانشناسی تربیتی کودک فعالیت می‌کند. دکتر محمدی دارای دکترای تخصصی رشته روانشناسی تربیتی بوده و سابقه‌ تدریس در دانشگاه را در کارنامه کاری خود دارند.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.