تاریخ انتشار: اکتبر 31, 2022نویسنده: دسته بندی: عمومی
یک پرستار خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در منزل از بیمار نگهداری می‌ کنید، احتمالاً به دنبال یک پرستار خوب و قابل اعتماد می گردید.

وجود پرستار در منزل می تواند خیالتان را راحت کند که از بیمار شما به خوبی نگهداری می ‌شود؛ مخصوصاً اگر سالمند در منزل داشته باشید که مراقبت های لازم از او سخت تر است.

خوشبختانه موسسه پرستاری پرستار اول کار شما را راحت کرده و اجازه می‌ دهد که بتوانید پرستاران قابل اعتمادی را از نزدیک ببینید و با آنها آشنایی پیدا کنید. در این مقاله به طور کلی توضیح خواهیم داد که ویژگی های یک پرستار خوب چیست؟ و از کجا باید این موضوع را بررسی کنیم.

یک پرستار خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های یک پرستار خوب شامل همه مواردی می شود که بیمار با او احساس راحتی و نزدیکی داشته باشد. از طرفی به جسم و جان او هم آسیب وارد نشود و در نتیجه نگهداری بیمار به بهترین شکل ممکن انجام شود و اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم؛ ویژگی‌ های این پرستار ها شامل موارد زیر است:

پرستاران خوب

مراقبت با دقت بالا

اعزام پرستار باید به گونه ای باشد که شما مسئولیت پذیری را در او ببینید؛ یعنی طوری از بیمار خود مراقبت کنند که انگار فرزند یا پدر و مادر خودش بیمار شده اند؛ یعنی باید سر وقت به داروها و وضعیت بیمار، غذا و علائم حیاتی او حساس باشند و دلسوزانه کار کنند.

مهارت های ارتباطی قوی

پرستار بیمار باید مهارت ارتباطی قوی داشته باشد. باید به بیمار کمک کند، با او صحبت کند، ارتباط کلامی خوبی برقرار کند، روحیه اش را حفظ کند و سعی داشته باشد که او را از فضای بیرون و سختی‌ های بیماری دور نگه دارد.

ارتباط خوب با خانواده

اگر پرستار سالمند در منزل دارید، باید یک فرد قابل اعتماد  انتخاب کرده باشید. ویژگی های یک پرستار خوب شامل این موضوع هم می شود که با خانواده بیمار نیز ارتباط خوبی برقرار کند و بتواند سوالات و ابهامات آن ها را برطرف کند و با حوصله توضیحات لازم را بدهد.

نکته سنج و دقیق

یکی دیگر از ویژگی ‌های یک پرستار خوب این است که فاکتور های اصلی و حیاتی بدن را بشناسد که در سلامت بیمار اهمیت بسیار زیادی دارد و بداند که چه زمانی باید چه اقداماتی را به انجام برساند.

اطلاع رسانی به کمیسیون پزشکی

پرستار بیمار که شبانه روزی در بخش‌ های مختلف بیمارستان فعالیت می کند، باید در منزل نیز بیمار را زیر نظر بگیرد، شرایط او را تحلیل و ارزیابی کند تا بتواند خودش به کمیسیون پزشکی، وضعیت بیمار را اطلاع رسانی کند.

مدیریت بحران قوی

ویژگی پرستاران خوب

فرق پرستار بیمار با یک فرد معمولی این است که اگر بیمار ناگهان دچار یک مشکل می‌ شود، پرستار آرامش خودش را حفظ کند و در کمترین زمان بداند که چه تصمیمی بگیرد. به طور کل باید مدیریت بحران قوی داشته باشد که یکی از مهمترین ویژگی های یک پرستار خوب است.

سرعت عمل بالا

اگر برای نگهداری بیمار از پرستار کمک گرفته اید، باید پرستارانی را انتخاب کنید که در بخش مراقبت‌ های ویژه اورژانس هستند؛ البته در صورتی که بیمار شرایط حساس داشته باشد. این پرستاران می دانند که چگونه باید با سرعت عمل بالا کار کنند و فرصت را از دست ندهند.

همدلی با بیمار

خدمات پرستاری فقط شامل مراقبت از جسم بیمار نیست، بلکه روح و روان او هم باید تحت مراقبت قرار بگیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های یک پرستار خوب این است که با بیمار شما همدلی داشته باشد و بتواند روحیه او را هم حفظ کند.

کلام آخر

با همه توضیحات بالا متوجه شدید که ویژگی های یک پرستار خوب چیست؛ اما باز هم تاکید می کنیم همه اینها به شرطی اتفاق می‌ افتد که شما از یک منبع قابل اعتماد بتوانید نسبت به اعزام پرستار اقدام کنید.

موسسه پرستاری پرستار اول نیز در این زمینه به شدت به شما کمک می‌ کند، نیروهای خودش را به شما معرفی کرده و می تواند عاملی برای اطمینان شما به پرستار باشد و خیالتان از این بابت راحت باشد که بیمارتان در منزل به خوبی نگهداری می شود.

البته موسسه ما برای کودکان هم پرستاران خوبی دارد که قطعاً همه ویژگی هایی که گفتیم را خواهند داشت.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.