تاریخ انتشار: نوامبر 21, 2022نویسنده: دسته بندی: عمومی
فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد؟

 

آیا میدانید فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد؟ در رابطه با علائم به وجود آورنده فشار خون و راههای پیشگیری از آن چه تاثیری دارد؟ سایت سلامت اول به عنوان یک موسسه پرستاری در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه می دهد.

blood pressure

فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد

یکی از بیماری های بسیار خطرناک و شایعه ای که معمولاً افراد سالمند را بیشتر تهدید می کند فشار خون بالا است. فشار خون زمانی به وجود می‌آید که خون داخل سرخرگ ها با میزان فشار بسیار زیادی به دیواره سرخرگ برخورد میکند و سرخرگ ها نیز همان رنگ های اصلی هستند که خون را از قلب به تمام نقاط بدن خواهند رساند.

اینکه فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد مسئله بسیار مهمی به شمار می رود. بهتر است بدانید فشار خون بالا یک بیماری است که تحت تأثیر شرایط و عملکردهای نادرست بسیار زیادی ممکن است به وجود بیاید.

حال اینکه این فشار خون بالا خود به وجود آورنده بسیاری از بیماری های خطرناک در بدن انسان است. معمولا افراد بالای ۴۰ سال بیشتر با فشار خون بالا مواجه هستند و داشتن سابقه موروثی ابتلا به فشارخون بالا بیشتر در افراد مشاهده می شود. زمانی که فشار خون افزایش پیدا کند علائم و نشانه‌های نیز در بدن افراد ظاهر می‌گردد که شامل:

تنگی نفس یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد با فشار خون بالا با آن دست و پنجه نرم می‌کند زمانی که سرگیجه رخ دهد و تنگی نفس در افراد مشاهده شود قطعاً آنها با تاری دید نیز مواجه خواهد شد. توجه داشته باشید که این سرگیجه و تاری دید در کنار تنگی نفس ممکن است در افراد سالمند باعث زمین خوردن یا پرت شدن آنها از بلندی ها شود.

در این صورت توصیه می شود که اگر سالمند شما با مشکل فشار خون بالا مواجه است حتماً از آنها به خوبی نگهداری کنید استخدام پرستار نیز شرط نگهداری صحیح آنها خواهد بود. پرستار بیمار یا سالمند تمامی خدمات پرستاری لازمه را جهت نگهداری از بیماران انجام میدهد‌.

سه نشانه مهم فشار خون بالا در افراد

سردرد شدید و سرگیجه بسیار زیاد هر دو از علائم بسیار مهم بالا رفتن فشار خون هستند که تمامی افراد مبتلا به فشار خون بالا با این دو نشانه مهم مواجه می شوند.

حالت تهوع و احساس نبض در سر یا گردن هر دو جزو نشانه هایی هستند که معمولاً به صورت همزمان رخ می دهند. پس در صورت مشاهده چنین نشانه هایی بهتر است از حرکت کردن در مکان هایی با ارتفاع زیاد خودداری کنید.

خستگی زیاد به احساس درد در قفسه سینه از دیگر نشانه های ابتلا به فشارخون بالا و بالا رفتن فشار خون در افراد می باشد.

به ندرت مشاهده شده که افرادی با فشار خون بالا در ادرار آنها خون مشاهده می شود؟

فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد؟

کنترل فشار خون بالا

فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد این یکی از سوالات بسیار مهمی است که درصد بالایی از افراد جامعه به دنبال پاسخ های صحیح جهت کنترل این بیماری هستند. افراد زیادی به فشار خون مبتلا هستند که بایستی اقدامات لازم را جهت کنترل فشار خون انجام دهند.

خودداری از مصرف نمک

نوشیدن کافی مایعات

مصرف زیاد غذاهای پتاسیم کلسیم و منیزیم دار

مصرف بالای فیبر و پروتئین

مصرف ویتامین های کاهو و دی

کاهش مصرف چربی ناسالم و کربوهیدرات هایی با شاخص گلیسمی سر

خواب کافی و استراحت به موقع

تحرک کافی و پیاده روی به صورت روزمره به مقدار نیاز جهت سلامتی

داشتن تغذیه مناسب و مصرف بالای میوه و سبزیجات

نتیجه گیری

سلامت اول به عنوان یک موسسه پرستاری با تجربه در رابطه با اینکه فشار خون بالا چیست و چگونه می توان آن را کنترل کرد توضیحات کاملی را ارائه داد. این مجموعه بهترین پرستار کودک و پرستار بیمار یا پرستار سالمند را جهت مراقبت از نوزادان سالمندان و بیماران شما اعزام می‌ کند. تمامی پرستاران این مجموعه دوره دیده هستند و تخصص کافی در این زمینه را دارند و می‌توانند خدمات پرستاری را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند.

 

 

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.