تاریخ انتشار: نوامبر 2, 2022نویسنده: دسته بندی: عمومی
آیا رفت و آمد با کسانی که واکسن کووید نزده اند کار درستی است؟

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با رفت و آمد با افرادی که واکسن کووید نزده اند اطلاعات مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.پپیشنهار می شود  که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

همان‌طور که بهتر می‌دانید، چند سالی است که شیوع ویروس کووید 19 باعث شده تا افراد زیادی به به یک بیماری سخت مبتلا شده و برخی جان خود را از دست بدهند.

خوشبختانه پس‌از گذشت مدت‌زمانی واکسن این بیماری خطرناک و کشنده توسط دانشمندان کشف شد و مراحل واکسیناسیون افراد در تمام جهان گسترش یافت.

با این حال برخی از آن‌ها دریافت واکسن کرونا و تا حدودی واهمه داشتند و از زدن آن خودداری کردند. یکی از سوالاتی که برای اکثر افراد پیش می‌آید این است که آیا می‌توانید با خیال راحت با کسانی که واکسن نزدند بگردیم؟

آیا در ارتباط بودن با افرادی که واکسن کووید نزدند عاقلانه است؟

به ‌طور کلی از زمانی‌که واکسیناسیون در جهان به ‌ویژه در کشور ما گسترش ‌یافته است، بیش‌ از نیمی از مردم برای دریافت واکسن کووید 19 اقدام کرده‌اند.

این بیماری ضعیف‌تر شده و همچنین میزان شیوع آن نیز به پایین‌ترین حد خود رسیده ‌است. اما همچنان برخی بنا به دلایل مختلف و ترس‌های بیهوده از زدن واکسن پرهیز می‌کنند.

بدون شک در اطراف شما دوست و یا اعضای خانواده‌تان وجود دارد که هنوز برای زدن واکسن اقدام نکرده ‌است و شما بابت این این موضوع نگرانید. به ‌همین خاطر ما در ادامه قصد داریم در مورد نگرانی‌های شما به ‌طور کامل صحبت کنیم.

آیا می‌توانم با دوستانی که واکسن کووید نزده اند ارتباط داشته باشم؟

در وهله اول بایستی بگوییم که واکسن زدن شما به این معنا نیست که به‌ه یچ ‌وجه به بیماری کرونا مبتلا نمی‌شوید.

درواقع وجود واکسن در بدن شما باعث شده تا این بیماری به خفیف‌ترین حالت خود برسد و خطر آن نیز به‌ طور کامل از بین برود. در صورتی ‌که کاملاً واکسینه شده و هم و برای تمامی مراحل واکسیناسیون اقدام کردید.

ارتباط شما با افرادی که واکسن نزده‌است و خطر چندانی ندارد.

اما اگر همچنان دچار نگرانی بوده و می‌خواهید که در مورد واکسینه شدن دوستان خود اطلاعات را به دست بیاورید، باید میزان روابط خود را کاملاً کنترل کرده و تنظیم نمایید.

به‌ طور مثال می ‌توانید برای قرار گذاشتن با دوستان خود در کافه‌ ها و رستوران‌های سرباز قرار بگذارید، تا در محیط باز قرار گرفته و نگرانی بابت ابتلا به کووید 19 نداشته باشید.

همچنین می‌توان میزان فاصله مناسب را با افرادی که واکسن نزده‌اند، رعایت کرد و خیلی به آن‌ها نزدیک نشد. این موارد می‌تواند خیال شما را و بابت واکسن نزدن و ابتلا به بیماری راحت کند.

 نحوه رفت ‌و آمد با افرادی که واکسن نزده‌اند!

براساس توصیه پزشکان دیدن افرادی که هنوز واکسیناسیون نشده ‌اند، بایستی  در مکان‌های باز بوده و همچنین به همراه ماسک باشد.

واکسن‌ها تا به امروز توانسته‌اند تا حد بسیار زیادی از شیوع ویروس کووید 19 جلوگیری کنند. اما همچنان باید مراقب افراد سالمند و کودکان که دچار دارای  سیستم ایمنی ضعیف‌ تری هستند، باشیم.

اکثر متخصصان پیشنهاد می ‌کنند که کودکان را به‌ خوبی در این خصوص آموزش دهید که بتوانند به راحتی و با حساسیت بالا از خود و همچنین افراد سالمند در منزل همانند پدر بزرگ و مادربزرگ در برابر ویروس کرونا حفاظت نماید.

مراقبت از خود در برابر کووید 19

مراقبت از خود در برابر کسانی که واکسن کووید نزده اند

درصورتیکه والدین برای زدن واکسن کووید 19  اقدام کرده باشند، اما کودکان هنوز واکسن نزده باشند بهتر است که تا حد امکان همیشه ماسک بزنند.

در شرایط حالا، ویروس کووید نوزده جهش بسیار زیادی دارد و همچنین قوی‌ تر شده‌ است. بهتر است که همیشه احتیاط ‌های لازم را داشت و از سلامتی خود و اطرافیان مان اطرافیان حفظ کرد.

توجه داشته باشید که اگر به سر کار می‌روید و یا از وسایل نقلیه عمومی برای رفت ‌و آمد استفاده می‌کنید، استفاده از ماسک کاملاً الزامی است.

این ‌موضوع برای افرادی که واکسینه شده یا  نشده اند، فرقی نمی ‌کند. برخی از افراد که نوبت واکسن کرونا آن‌ها به‌ تازگی فرارسیده است، می‌توانند ممکن است که از آن امتناع کنند.

شما باید به‌ع نوان یک انسان مسئولیت‌پذیر به‌خوبی با آن‌ها صحبت کنید و دلایلی را بیاورید تا آن‌ها را برای زدن واکسن در زمان مناسب قانع کنید.

همچنین می‌توان از تجربیات خود برای واکسیناسیون و تأثیرات مثبت آن نیز اطلاعاتی به این افراد ارائه دهید.

سخن نهایی

در صورت ابتلا  خود یا افراد خانواده نیز به این بیماری نیز نگرانی نداشته باشید. زیرا می توان با مراقبت های ویژه و همچنین مراجعه به یک موسسه پرستاری برای استخدام پرستار بیمار به خوبی از اعضای خانواده خود محافظت کنید.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.