تاریخ انتشار: نوامبر 8, 2022نویسنده: دسته بندی: عمومی
اهمیت زیبایی دندان ها،چرا زیبایی دندان ها ضروری است؟

دندان ها همواره نقش مهمی را در بدن ما ایفا می کنند. نقش اصلی دندان ها جویدن غذا و کمک به هضم آن است. اما این تنها نقش دندان ها نیست.

سلامت دندان می تواند روی گفتار فرد نیز تاثیرگذار باشد. یکی از مواردی که سلامت دندان روی آن نقش دارد، ظاهر فرد است. دندان های سالم و مرتب، ظاهر فرد را نیز مناسب تر نمایان می کنند.

در واقع هنگام صحبت کردن دندان ها نمایان شده و عدم زیبایی آن ها، می تواند ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین جهت است که امروزه انواع روش های مختلف برای زیبایی دندان ها ارائه شده است، چرا که افراد زیادی به این نتیجه رسیده اند که زیبایی دندان ها ضروری است.

جای خالی یک دندان یا تیرگی و زرد رنگی آن ها می تواند ظاهر فرد را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. این حالت ها ممکن است چهره فرد را در دید اطرافیان چهره ای پیر و غمگین نمایان کند.

به طور کلی عدم زیبایی دندان ها، صرفا تاثیرش روی زیبایی فرد نخواهد بود. عدم سلامت دندان، جویدن نامناسب غذا را به همراه داشته و بلعیدن غذایی که کاملا جویده نشده است، می تواند برای سیستم گوارش مشکلاتی را در پی داشته باشد.

همچنین دندان هایی که خراب و پوسیدگی شده اند، احتمال عفونت شان وجود دارد. در صورت عفونت و عدم رسیدگی مناسب، عفونت می تواند به دیگر بخش های بدن نیز سرایت نماید. از جمله این بخش ها می توان به قلب اشاره کرد. بروز عفونت در می تواند خطرات سلامتی مختلفی را داشته باشد.

تاثیر زیبایی دندان در اعتماد به نفس

دندان ها هنگام صحبت کردن نمایان می شوند و عدم سلامت و شکل ظاهری شان، می تواند اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار دهد. دندان های نامرتب و بد شکل، در اعتماد به نفس افراد زیادی تاثیر می گذارد. به طوری که گاها توان صحبت مناسب را از فرد می گیرد.

تاثیر دندان زیبا در افزایش اعتماد به نفس

به خصوص افرادی که در جمع های مختلف و در حضور افراد زیادی اقدام به سخنرانی می کنند، زیبایی دندان هایشان برای آن ها اهمیت زیادی دارد.

به همین جهت است که همواره گفته می شود که زیبایی دندان ها ضروری است. البته لازم به ذکر است که زیبایی دندان ها صرفا به معنی انجام لمینیت های چند ده میلیونی نیست. بلکه دندان های سالم و مرتب همواره زیبایی دارند.

جذابیت با دندان های زیبا

دیگر تاثیر دندان های زیبا، جذابیت در نگاه دیگران می باشد. شخصی که دندان های قشنگی دارد، همواره در نظر دیگران می تواند جذاب به نظر برسد. در واقع حتی افرادی که چندین عمل زیبایی مختلف روی اجزای صورت می کنند ولی دندان های نا منظمی دارند، بخش مهمی از جذابیت را جا می گذارند.

دندان ها هنگام خندیدن نمایان می گردند. خنده یکی از حالات زیبای افراد است. حال اگر این خنده زیبا با دندان های نامنظم همراه باشد، جذابیت کمی را در ذهن اطرافیان می گذارد.

رابطه زیبایی دندان و بوی دهان

دندان های پوسیده و خراب، می توانند موجب ناخوشایند شدن بوی دهان شوند. به همین جهت زیبایی دندان ها رابطه مستقیمی با بوی دهان می تواند داشته باشد.

دندان هایی که پوسیده اند، جاهای خالی مختلفی ممکن است داشته باشند و مواد غذایی در این جاهای خالی گیر خواهد کرد. با گیر کردن مواد غذایی و گذر زمان، این مواد به ماده های باکتری زا و میکروب تبدیل شده و باعث بروز بوی ناخوشایند در دهان می شوند.

به طور کلی رعایت بهداشت دندان های نامرتب و ناسالم، دشوار تر است. به همین جهت اهمیت زیبایی دندان در بوی دهان زیاد است. از طرف دیگر مواد غذایی که لای جاهای خالی گیر می کنند، می توانند بوی بدی را از دهان بروز دهند.

انواع روش های زیبایی دندان کدام اند؟

در دندانپزشکی ها، روش های مختلفی برای زیبایی هر چه بیشتر دندان ها ارائه می شود. از جمله روش های زیبایی دندان، کامپوزیت دندان، لمینت های سرامیکی، روکش دندان، بریج ها یا پل های میان دندان ها، ایمپلنت، جراحی روی لثه با هدف زیبایی دندان و سفیدی دندان با روش بلیچینگ می باشد.

پرستاری با پرستار اول

موسسه پرستاری پرستار اول، انواع خدمات پرستاری را برای متقاضیان گرامی ارائه می دهد. متقاضیان می توانند درخواست پرستار کودک، پرستار سالمند، پرستار بیمار و کلیه خدمات پرستاری را از این موسسه ثبت نمایند.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.