تاریخ انتشار: نوامبر 12, 2022نویسنده: دسته بندی: عمومی
بیماری لاعلاج، بررسی این بیماری و نحوه رفتار با افراد مبتلا
بیماری لاعلاج چیست؟ آیا واقعا بیماری های لاعلاج هیچ راه درمانی ندارند؟ رفتار هایی که در برابر بیماران لاعلاج باید انجام داد چه رفتار هایی می باشد؟ آیا می توان با روش های دیگر غیر از روش های تهاجمی بیماری افراد را درمان کرد؟
همه این سؤال ها، سؤال‌ هایی است که در مورد بیماری‌ های لاعلاج به وجود می آید و ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد آن صحبت کنیم.
توجه داشته باشید که بعضی از بیماری ها به عنوان قاتل خاموش شناسایی می شوند و زمانی شما به آن ها پی می برید، که دیگر قابل درمان نیستند و همین موضوع باعث می شود تا زمان طلایی برای درمان از دست برود.
ما سعی داریم بعضی از بیماری های لاعلاج و امیدی که برای درمان آن ها و راه هایی که برای رفتار با این بیماران وجود دارد را در این متن توضیح دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد ما را دنبال کنید.

بررسی جزئی و دقیق بیماری لاعلاج

 بیایید با معنی بیماری‌ های لاعلاج آشنا شویم به بیماری‌ های پیشرفت کننده، مانند آلزایمر، سرطان های متفاوت و بیماری ایدز و… که راه درمان آن ها سخت و در بعضی از اوقات هیچ راه درمانی برای آن ها وجود ندارد.
بیماری لاعلاج گفته می شود. جالب است که بدانید جامعه جهانی با توجه به پیشرفت علمی که داشته است ولی باز هم درگیر بیماری هایی است که به هیچ وجه راه درمانی ندارند.
خوب است که بدانید بیماری‌ هایی مانند فلج اطفال با وجود اینکه دارای واکسن می باشند و از بچگی برای کودکان واکسن می زنند، در بعضی از اوقات تنها به جلوگیری از ایجاد عفونت بیشتر منجر می شود.
بیماری های دیگری مانند دیابت هستند که درمان آن ها تقریباً غیر ممکن است و تنها راه هایی برای جلوگیری از خطرات این بیماری به وجود آمده که از آن استفاده می کنند.
بعضی از سرطان‌ ها آنقدر پیشرفت می‌ کنند که درمان آن ها تقریباً غیرممکن می‌ شود. یکی دیگر از مهم‌ ترین بیماری‌ های لاعلاج دنیا که در صورت غافل شدن از آن بسیار کشنده است، بیماری ایدز می باشد.
این بیماری یک بیماری کاملا لاعلاج است و هنوز راه از بین برنده این بیماری به وجود نیامده است. تنها راه برای این بیماری تقویت سیستم ایمنی برای کاهش خطرات این بیماری می باشد.
در کل در مورد بیماری لاعلاج باید بگوییم که به بیماری که راه درمان آن هنوز کشف نشده و اگر درمانی هم برای آن معرفی شده به عنوان یک درمان جلوگیری کننده از پیش روی آن می باشد، لاعلاج می گویند.

بررسی شکل گیری بیماری لاعلاج

نحوه رفتار با افرادی که مبتلا به بیماری لاعلاج هستند

توجه داشته باشید فردی که دارای یک بیماری لاعلاج است، به یک مراقب (پرستار) و یا یک خانواده که از آن مراقبت کنند، نیاز دارد. این که چه رفتار هایی باید با آن فرد بیمار انجام شود خیلی مهم است.

در صورتیکه زمان و وقت کافی برای مراقب از این عزیزان ندارید می توانید با استفاده از خدمات پرستاری که موسسه پرستاری پرستار اول به شما ارائه می دهد استفاده کرده و با درخواست اعزام پرستار برای مراقبت از عزیزان خود از آنها مراقبت کنید.

توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی او را سرزنش نکنید. خوب است که بدانید اگر به دلیل بیماری، تغییرات ظاهری داشت به هیچ وجه از این تغییرات ظاهری صحبت نکنید؛ فرق نمی کند چه صحبت خوب و چه صحبت بد. از بیماری او سوال نپرسید و سعی کنید از حرف های روزمره سابق خود استفاده کنید.
به گونه‌ای رفتار نکنید که فکر کند در حالت ترحم کردن می باشید. توجه داشته باشید که در زمان های تعیین شده به او دارو، آب و یا غذا بدهید. سعی کنید محیط خانه را در شاد ترین حالت ممکن قرار دهید تا او از بودن در آن محیط لذت ببرد.
لازم به ذکر است اگر بیمار شما ماه های آخر زندگی را سپری می کند، به هیچ وجه نگذارید که به او بد بگذرد. دیده شده که در صورت داشتن امید بیماری های لاعلاج به یکباره ناپدید شده است. سعی کنید بیشترین امیدها را در دل او به وجود بیاورید.

 

رفتار صحیح با افرادی که بیماری لاعلاج دارند

سخن پایانی
سعی کنید در صورت بروز کوچکترین علائمی از بیماری به پزشک عمومی مراجعه کنید تا در صورت تشخیص شما را به پزشک متخصص ارجاع دهد.
بعضی از اوقات بسیاری از علائم وجود دارد که آن ها نادیده گرفته می‌ شوند و در صورت نادیده گرفته شدن این علائم افراد به دردسر می‌ افتند. زمان طلایی برای درمان بسیار کوتاه است. سعی کنید این زمان کوتاه را برای درمان بیماری لاعلاج از خود نگیرید.

چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خدمات پرستاری؛ دارید کارشناسان ما به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.